mitsubishi outlander phev úspěšně vstoupil do evropy | Trendy | autoweek.cz

Mitsubishi Outlander PHEV úspěšně vstoupil do Evropy

Mitsubishi Outlander PHEV úspěšně vstoupil do Evropy

25.01.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Zahájení prodeje Outlanderu PHEV v Evropě bylo úspěšné a směřuje k naplnění cílů společnosti Mitsubishi Motors. 

Outlander PHEV představuje první plug-in hybridní vůz MMC a průkopníka budoucí řady modelů s tímto pohonem. Od jeho uvedení na vybrané trhy v říjnu 2013 (Nizozemsko, Švédsko, Norsko a Švýcarsko) bylo v Evropě zaznamenáno více než 12 000 objednávek modelu Outlander PHEV.

Ke konci prosince bylo už 8197 vozů předáno zákazníkům, z nichž 8009 v Nizozemsku, které poskytuje příznivé daňové podmínky a velké státní dotace pro ekologicky šetrné technologie, jako jsou vozy s nízkými emisemi. Díky většímu množství vozů, které jsou nyní na cestě do Evropy, bude Mitsubishi Motors v Nizozemsku brzy moci uspokojit více než 11 000 současných objednávek.

Po tomto počátečním úspěchu bude model v průběhu letošního roku postupně uváděn na ostatních evropských trzích. MMC odhaduje, že celkový objem výroby Outlanderu PHEV od jejího zahájení v lednu 2013 dosáhne ke konci března 2014 30 000 vozů. Celoroční kapacita výroby od fiskálního roku 2014 (duben 2014 - březen 2015) bude činit 50 000 kusů, přičemž Evropa představuje pro tento vůz největší trh.

Společnost Mitsubishi Motors (MMC) si s plánem, že čistě elektrické a plug-in hybridní vozy budou v roce 2020 tvořit 20 % z jejího celosvětového prodeje, stanovila ambiciózní, avšak realistický cíl. Zejména v Evropě, která představuje trh s největším potenciálem pro tuto techniku, protože mnohé státy pro tato vozidla nabízejí daňová zvýhodnění, nulové poplatky za vjezd do center měst a vysoké dotace na jejich koupi.