volkswagen zavádí nový telematický systém | Trendy | autoweek.cz

Volkswagen zavádí nový telematický systém

Volkswagen zavádí nový telematický systém

15.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový ve voze vestavěný asistenční systém Volkswagen Car-Net poskytne více pohodlí, postará se o diagnostiku a zlepší zabezpečení vozu.

Automobilka Volkswagen oznámila, že bude v USA instalovat telematický systém s aplikací pro smartphony Volkswagen Car-Net do vybraných verzích modelového roku 2014 u modelů Jetta, Passat, Tiguan, CC, Beetle, Beetle Convertible a Eos.

Generální manažer společnosti Volkswagen Connected Services Frank Weith uvedl, že Volkswagen Car-Net je mnohočetným systémem propojení, jenž je integrován do automobilu: „Systém zákazníkům přináší větší pocit bezpečí díky takovým prvkům, jako je automatické oznámení nehody ACN (Automatic Crash Notification), ale nabízí také různé prvky přinášející větší pohodlí při každodenním provozu, jako jsou sledování pozice vozidla na dálku RVS (Remote Vehicle Status) a plánování návštěv v servisu.“ dodal Weith.

Do funkcí nového systému zabudovaného ve voze patří samočinné oznámení nehody (odpovídá systému eCall, který by se od roku 2015 měl stát v EU povinným), asistenci na silnici, sledování pozice vozu, asistence při krádeži vozidla, poslední místo parkování a plánování návštěv servisu.

Všechny funkce systému Car-Net jsou přístupné třemi způsoby včetně tlačítek na konzoli ve voze, prostřednictvím webového portálu VW Car-Net a mobilní aplikace VW Car-Net na iPhonu zákazníka.

Volkswagen aplikaci Car-Net, vycházející z vlastního vývoje, poprvé předvedl na autosalonu v Šanghaji v modelu Beetle. V Evropě je systém Car-Net k dispozici pro vozy Volkswagen Golf GTI a GTD, kde zprostředkovává on-line informace, např. službu Google Earth. S možností komunikace se smartphonem bude Car-Net nabízen v elektromobilu e-Up!, který se v sériové podobě představí na autosalonu ve Frankfurtu.