rallye český krumlov se soubojem vozů na cng a elektřinu | Trendy | autoweek.cz

Rallye Český Krumlov se soubojem vozů na CNG a elektřinu

Rallye Český Krumlov se soubojem vozů na CNG a elektřinu

24.04.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Letošní ročník Rallye Český Krumlov bude mít zajímavé zpestření. V rámci sekce New Energies Rallye se spolu utkají vozy na stlačený zemní plyn a elektřinu. Mezi přihlášenými posádkami se objeví také CNG tým společnosti Fiat za podpory energetické společnosti e.on. 

Na start Rallye Český Krumlov se ve dnech 2.-3. května 2014 vedle klasických automobilů postaví také asi 40 posádek s vozy na alternativní pohon. Zajímavý bude zejména souboj elektromobilů a vozů na stlačený zemní plyn CNG. Téměř dvě třetiny doposud přihlášených posádek startují s automobily poháněnými CNG.

 

Mezi CNG posádkami se objeví také tým společnosti Fiat s vozem FIAT 500L Living. Vůz Fiat se objeví v barvách společnosti e.on.

 

 „Česká republika představuje nejdynamičtěji rostoucí trh s vozy na CNG pohon ve střední Evropě. Naší účastí v Rallye Krumlov chceme ukázat, že vyrábíme automobily, které dokážou zaujmout nejen užitkovými vlastnostmi a designem, ale s radostí si troufnou i na sportovní a dynamickou jízdu,“ vysvětluje Ján Jakabík, Fleet manager skupiny Fiat pro střední a východní Evropu, který se sám zúčastní závodu v roli spolujezdce. Fiat dnes nabízí nejširší portfolio CNG automobilů v kategorii osobních i užitkových vozů.

 

E.on realizuje výstavbu několika nových plnicích stanic. Svým zákazníkům nabízí slevy na nákup paliva nebo nového CNG vozu.

 

Cílem posádky Fiatu není vítězství, ale popularizace použití CNG jako pohonné hmoty automobilů. Ze stejného důvodu se do Rallye spolu s Fiatem zapojuje e.on. „Jsme přesvědčeni, že CNG má ze všech alternativních pohonů nejlepší předpoklady. Vidět je to již dnes na českých silnicích, kde jsou počty automobilů na CNG výrazně vyšší, než u kterékoliv jiné alternativní technologie,“ dodává Jiří Lachout, odborník na CNG ze společnosti e.on Energie, a.s.