volkswagen zahájil předprodej elektromobilu e-up! | Trendy | autoweek.cz

Volkswagen zahájil předprodej elektromobilu e-up!

Volkswagen zahájil předprodej elektromobilu e-up!

29.04.2014 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Čtyřdveřový elektromobil přichází s cenou od 599 900 Kč včetně DPH a rozšířenou zárukou mobility.

Volkswagen zahájil předprodej svého prvního elektromobilu na českém trhu. Čtyřdveřový e-up! bude k dispozici od 599 900 Kč včetně DPH a paketu rozšířených zákaznických služeb.

V ceně totiž jsou kromě standardních záruk zahrnuty dodatečné služby, které zákazníkovi zajišťují mobilitu i nad rámec dojezdu modelu e-up!. Dojde-li na cestě k vybití akumulátoru, postará se Volkswagen o odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici, a to bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let zdarma vypůjčit vůz do velikosti Golfu s konvenčním pohonem na benzin nebo naftu na 10 dní ročně.

Trakční elektromotor má výkon 60 kW. Dojezd je 160 km. Palubní počítač poskytuje řidiči důležité provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru.

Elektricky poháněný vůz se od konvenčních verzí odlišuje mimo jiné obloukem diod LED pro denní svícení, oblými tvary zadních světlometů a charakteristickou modrou barvou v logu VW a na dalších detailech exteriéru. Modré ozdobné prvky zvyšují rovněž atraktivitu interiéru, například na kůží obšitém volantu, řadící páce a páce ruční brzdy, na prošívaných sedadlech a na textilních koberečkách.

Sériová výbava modelu Volkswagen e-up! zahrnuje například klimatizaci Climatronic, palubní počítač, tempomat, parkovací senzory Parkpilot, vyhřívané sklo čelního okna, vyhřívaná přední sedadla, informační a navigační systém maps+more v kombinaci s rádiem RCD 215 a mobilními informačními službami CarNet.

Od konce letošního roku bude na přání k dispozici aplikace CarNet e-Remote, s níž bude uživatel moci například zahájit a ukončit proces nabíjení prostřednictvím svého mobilního telefonu. Na jeho displeji přitom může sledovat úroveň nabití a jí odpovídající dojezd i zbývající dobu nabíjení.

Nový Volkswagen e-up! budou na českém trhu oficiálně nabízet a prodávat výhradně autorizovaní prodejci elektromobilů značky Volkswagen, jimiž jsou společnosti Auto Jarov a Porsche Brno.