horké novinky renault na českém trhu | Nové modely | autoweek.cz

Horké novinky Renault na českém trhu

Horké novinky Renault na českém trhu

04.04.2011 | Matějka Antonín | Aktuality

Společnost Renault ČR uvedla na český trh nový komfortní model Latitude, zároveň představila lehce modernizované modely Espace/Grand Espace a nový dvoulitrový zážehový motor pro sedan Fluence.

Nový luxusní sedan Latitude vyvinutý v rámci aliance Renault-Nissan měl světovou premiéru na loňském autosalonu v Paříži. Na český trh přichází tento reprezentativně vyhlížející, 4,9 m dlouhý automobil s výjimečně bohatou výbavou (odstupňovanou označeními Expression, Privilege a Initiale) a třemi výkonnými motory – zážehovým čtyřválcem 2.0 16v/140 koní, turbodieselem 2.0 dCi /150 nebo 175 koní a přeplňovaným vznětovým vidlicovým šestiválcem 3.0 V6 dCi, který disponuje dokonce 240 koňmi a točivým momentem 450 N.m již při 1500 otáčkách. Nejvýkonnější model ve spojení se šestistupňovou samočinnou převodovkou zrychluje z 0 na 100 km za 7,6 sekundy a dosahuje největší rychlost 235 km/h. Interiér nového modelu Latitude, který bude letos oficiálním vozem Filmového festivalu v Cannes, je řešen s maximálním důrazem na pohodlí cestujících na předních a zadních sedadlech. Vysoký cestovní komfort je zajištěn nejen velkorysým prostorovým řešením (zejména vzadu – 251 mm v oblasti kolen, 1474 šířka ve výši loktů, zavazadlový prostor o objemu  477 l s plnohodnotným rezervním kolem), ale i vyspělými klimatizačními, navigačními a zábavními systémy. Ve špičkové výbavě Initiale má posádka vozu k dispozici třízónovou automatickou klimatizaci, systém řízení kvality vzduchu pomocí ionizátoru (2 režimy – Clean a Relax) a navigační a komunikační systém Carminat DVD, jehož součástí je mimo jiné audiosystém Premium Bose s měničem na 6 CD.  Sedadlo řidiče je navíc vybaveno integrovaným masážním systémem se 4 programy. Základní cena modelové řady Latitude začíná na 499 900 korunách u modelu Expression 2.0 16v a končí na 889 900 korunách u verze Initiale 3.0 V6 dCi. Jeden z modelů Renault Latitude vám zanedlouho podrobněji představíme v našem redakčním testu.

Modely Espace a Grand Espace dostaly do vínku modernizované motory 2.0 dCi/150 a 175 koní splňující emisní normu EURO 5 (nižší spotřeba paliva o 0,7 až 1 l/100 kg, nižší emise CO2) a světla pro denní provoz s LED diodami. V interiéru najdeme kvalitnější plasty na přístrojové desce s přehlednější grafikou displeje a nové čalounění sedadel s použitím teflonu, který zvyšuje jeho odolnost a usnadňuje jeho údržbu.

Novinku v modelové řadě Fluence představuje zážehový čtyřválec 2.0 16v o výkonu 140 koní (doplňuje motory 1.5 dCi/90 a 110 k a 1.6 16v/110 k), který je nabízen ve verzi Privilege s akční cenou 371 900 korun.

 

 

  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu
  • Horké novinky Renault na českém trhu