autopůjčovna avis nakoupila 400 elektromobilů nissan leaf | Trendy | autoweek.cz

Autopůjčovna Avis nakoupila 400 elektromobilů Nissan Leaf

Autopůjčovna Avis nakoupila 400 elektromobilů Nissan Leaf

10.05.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koupi finančně podpořila Dánská energetická agentura. Jedná se o dosud největší soukromou objednávku modelu Nissan Leaf na světě.  Tento krok by měl přispět k rozpoutání elektromobilové revoluce v Dánsku.

Koupí 400 nových elektromobilů Nissan Leaf vytvořila dánská autopůjčovna Avis nový rekord - jedná se totiž o největší soukromou objednávku elektromobilů u společnosti Nissan.

Díky dotaci Dánské energetické agentury bude možno elektromobily nabízet k pronájmu za 468 eur (12 800 Kč) měsíčně včetně veškerých služeb.

Protože trh s ekologickými vozy je v Dánsku stále teprve v začátcích, zvýší nová objednávka autopůjčovny Avis dánské prodejní statistiky o 60 % oproti roku 2013.

Autopůjčovna Avis i společnost Nissan očekávají, že tato nová iniciativa zvýší poptávku a pomůže segmentu elektromobilů dosáhnout v Dánsku výrazného průlomu.

Ředitel společnosti Nissan Europe pro elektromobily Jean-Pierre Diernaz k tomu dodal: „Jde o významný pokrok v našem úsilí dostat na silnice mnohem více elektromobilů. Víme, že nejlepším způsobem, jak přesvědčit více lidí ke koupi elektromobilů, je pobídnout zástupce firem, aby si Nissan Leaf osahali při zkušební jízdě a zjistili, jak snadno se řídí. Dánská energetická agentura nám díky svým partnerským fondům s realizací tohoto kroku výrazně pomohla."

Vozy Nissan Leaf si v autopůjčovně Avis bude možno pronajmout na tzv. mini leasing, a to na volitelnou dobu 1-36 měsíců za 3495 dánských korun (12 800 Kč) měsíčně včetně DPH a pojištění bez nutnosti složení zálohy. Díky tomu si firmy mohou Nissan Leaf vyzkoušet aniž by se k čemukoli zavazovaly a ušetřit tak čas i peníze. Cena zahrnuje projezd 2500 km, pojištění a dobíjecí kabely. Kromě toho je možné v sídle firmy nainstalovat dobíjecí stanice.

Díky integrovanému softwaru typu Plug and play jsou elektromobily autopůjčovny Avis řešením sdíleného vozového fondu pro jakoukoli firmu. Software zajišťuje minimální nároky na správu, nabízí snadné rezervace pro zaměstnance a poskytuje podrobný přehled o úsporách paliva, jízdní statistiky i údaje týkající se životního prostředí.

Nissan Leaf je s více než 105 000 prodanými vozy nejlépe prodávaným elektromobilem na světě. Na českém trhu cena Nissaanu Leaf začíná na 715 300 Kč.