novinky od infiniti | Trendy | autoweek.cz

Novinky od Infiniti

Novinky od Infiniti

24.01.2011 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Infiniti Europe uvádí do prodeje limitovanou edici modelu EX Black Premium a představilo první vůz s hybridním pohonem.

Limitovaná série EX30d Black Premium v sobě slučuje luxus a výkon značky Infiniti s pohostinností a kuchařským uměním ztělesňovaným společností Relais & Châteaux. Výsledkem je zcela ojedinělá exkluzivní nabídka. Model EX Black Premium je nejexkluzivnější verzí coupé crossoveru řady EX, jaký kdy byl vyroben. Jeho pouhých 150 budoucích vlastníků získá automaticky právo získat dvouleté členství v exkluzivním klubu Relais & Châteaux Club 5C. Členství v tomto klubu lze přitom získat pouze na základě pozvání a nelze jej koupit.

Vůz vychází z EX30d GT Premium, od níž se na první pohled liší novou černou barvou Malbec Black, speciálními 19" koly z hliníkové slitiny a čalouněním z grafitové kůže.

Pohání jej turbodiesel EX30d V6 o výkonu 175 kW (238 k ) s točivým momentem 550 N.m.

Bohatá výbava modelu Black Premium vychází z nejprodávanější verze GT Premium a její standardní součástí jsou vyspělé technologie jako např. systém sledování okolí vozidla AVM (Around View Monitor), inteligentní tempomat ICC (Intelligent Cruise Control), prevence vyjetí z pruhu LDP (Lane Departure Prevention), sledování slepého úhlu BSW (Blind Spot Warning), moderní informační a komunikační systémy. V interiéru mj. najdeme i Bose Sound System.

A aby se každý ze 150 vlastníků vozu EX Black Premium mohl s výhodami klubu 5C plně seznámit, první noc je na účet společnosti Infiniti. Spolu s vozem EX získají poukaz Lys d'Argent na jednu noc ve dvoulůžkovém pokoji, večeři včetně nápojů a snídani pro dvě osoby v jednom z více než 200 hotelů Relais & Châteaux po celém světě. Může to být v některém z evropských velkoměst, na malebném venkově nebo v pobřežním letovisku. Může to být v Maroku nebo Mexika či třeba ve Francouzské Polynésii.

Model EX Black Premium je k dispozici za ceny od 1 542 400 Kč vč. DPH.

 

Od letošního jara doplní verze se zážehovými a vznětovými benzinovými motory V6 první vůz s hybridním pohonem Infiniti M35h.

Inovativní hybridní systém modelu Infiniti M35h s technologií Direct Response Hybrid využívá jeden elektromotor o výkonu 68 k (50 kW) a točivém momentu 270 N.m se dvěma spojkami. Největší kombinovaný výkon zážehového motoru V6 s objemem 3,5 l o výkonu 225 kW (306 k) a elektromotoru je 268 kW (364 k).

U tohoto systému může elektromotor vůz pohánět častěji, při vyšších rychlostech a po delší dobu, než je tomu u jiných vozů s hybridním pohonem. Díky systému Infiniti Direct Response Hybrid může vůz jet rychlosti až 80 km/h pouze s elektromotorem. Výhody hybridního pohonu se tak mohou projevit nejen v pomalém městském provozu, ale i na otevřené silnici. K dobíjení akumulátoru se přitom využívá i regenerativní energie při brzdění nebo zpomalování vozu.

Vůz dlouhý 5 m má nízký součinitel aerodynamického odporu Cx = 0,26 a má hmotnost jen 1830 kg, což je méně, než verze s turbodieselem M30d. Dosahuje rychlostí 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 s při kombinované spotřebě 7,0 l/100 km (při jízdě mimo město dokonce jen 5,7 l/100 km).

Při tichém elektrickém režimu se používá systém zvukového varování chodců VSP (Approaching Vehicle Sound for Pedestrians), vydává při rychlosti do 30 km/h nerušící zvuk s proměnným tónem a hlasitostí. Technickou zajímavostí je i hybridní posilovač řízení NH-EPS (Hybrid Electric Power Steering). Infiniti M35h má stejně luxusní interiér a výbavu jako jiné verze Infiniti M a zavazadlový prostor s objemem 350 l.

Cena Infiniti M35h bude oznámena v blízké době.

  • Novinky od Infiniti
  • Novinky od Infiniti
  • Novinky od Infiniti
  • Novinky od Infiniti