wm group kupuje trost se | Tiskové zprávy | autoweek.cz

WM Group kupuje Trost SE

WM Group kupuje Trost SE

05.12.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Skupina vlastníků WM Group uzavřela s smlouvu o koupi akcií Trost Group.

Skupina vlastníků WM Group, řízená dlouholetým lídrem korporace Hans-Heinerem Müllerem, uzavřela s akcionáři společnosti Trost SE, zakládající skupinou Trost a Nadací Joachima Herze smlouvu o koupi akcií Trost Group. WM Group se sídlem v Osnabrücku odkoupí veškeré akcie společnosti se sídlem ve Stuttgartu na základě fúze společností Trost a KSM z roku 2009. Transakce podléhá formálnímu schválení antimonopolního úřadu.

 

Obě společnosti, WM AG a Trost SE, budou pokračovat v nezávislé činnosti a obchodovat paralelně na nezávislém trhu automobilových dílů v Německu, Rakousku, České republice, Slovensku, Rumunsku a Nizozemí.

 

Citace Hans-Heinera Müllera: „Jsme nadšeni tímto důležitým krokem. Umožní oběma společnostem trvalý a pevný vývoj trhu. Naši zákazníci získají na všech stávající trzích ještě větší výhody z komplexních zásob automobilových náhradních dílů.”

 

Citace Joachima Trosta: „Je pro nás velice důležité, že úspěšný příběh společnosti Trost pokračuje. Z tohoto důvodu jsme hledali silného partnera. Tohoto partnera jsme našli ve WM Group. Fúze poskytuje obrovské příležitosti pro budoucnost společnosti i naše vysoce kvalifikované zaměstnance.”

 

WM Group se sídlem v Osnabrücku dosáhla se 3300 zaměstnanci v Německu, Nizozemsku, Rakousku a USA ročního obratu, který převyšuje 840 milionů eur.

 

Trost Group dosáhla s asi 4000 zaměstnanci v Německu, Rakousku, na Slovensku, v České republice a Rumunsku ročního obratu ve výši 800 milionů eur. Trost se může ve svém ústředí ve Stuttgartu ohlédnout za svou stoletou historií.