man se připojil k iniciativě charin | Doprava | autoweek.cz

MAN se připojil k iniciativě CharIN

MAN se připojil k iniciativě CharIN

10.04.2017 | | Doprava

MAN Truck & Bus se připojil k iniciativě CharIN. Cílem asociace je ustanovit kombinovaný systém dobíjení Combined Charging System (CCS) jako standard pro dobíjení baterií elektromobilů.
Charging Interface Initiative (CharIN) představuje systém dobíjení CCS pro bateriemi poháněné elektromobily. MAN podporuje standardizaci v oblasti eMobility jako systém vedoucí k větší univerzálnosti a bezpečnosti pro její uživatele. Z hlediska společnosti MAN je prioritou koordinace názorů na inteligentní dobíjení flotil elektromobilů v depech a logistických centrech zákazníků
 
Standardizace je předpokladem pro pružnost, interoperabilitu a bezpečnost provozu flotil nákladních vozidel a městských autobusů. Stejně tak je důležitá pro větší rozšíření používání všech vozidel vybavených elektropohonem s bateriemi. MAN Truck & Bus proto vede komunikační kampaň za standardizaci rozhraní a dobíjecích technologií. V tomto kontextu je aktivně zapojen v tzv. Charging Interface Initiative (CharIN).
 
Asociace, jejíž více než šedesát členských společností, reprezentujících kompletní škálu automobilového průmyslu, podporuje vývoj a rozšíření tzv. kombinovaného dobíjejícího systému, neboli Combined Charging System (CCS) jako standard pro elektromobily s bateriemi. Jedním z opatření přijatých v této souvislosti je definice požadavků příslušných legislativních norem. Stejně tak jsou sledovány výsledky společností, které systém CCS zavádějí.
 
„Vedle harmonizace samotných kapacit dobíjení a umístění systémů CCS bude MAN Truck & Bus aktivně systém CCS komunikovat jako důležitý styčný prvek mezi výrobcem a jeho zákazníky,“ vysvětluje Dr. Götz von Esebeck, starší vedoucí oddělení eMobilita ve společnosti MAN Truck & Bus.
 
Díky dlouhodobým zkušenostem s elektropohony vozidel i autobusů je mnichovský výrobce MAN Truck & Bus v excelentní pozici z hlediska zajištění praktických a efektivních řešení ze segmentu eMobility dopravním společnostem a přepravním firmám.
 
MAN Truck & Bus jako doplněk své nabídky nákladních vozidel už předvedl elektrifikovaný silniční tahač v podobě konstrukční studie eTruck.