ducato electric-první elektrický model značky fiat professional | Doprava | autoweek.cz

Ducato Electric-první elektrický model značky Fiat Professional

Ducato Electric-první elektrický model značky Fiat Professional

04.07.2019 | Matějka Antonín | Aktuality

Automobilka Fiat představila v Turíně modernizovanou modelovou řadu Ducato MY 2020 a společně s ní i prototyp skříňové dodávky s ryze elektrickým pohonem.

Tento vůz poháněný elektromotorem o výkonu 90 kW (280 N.m) se brzy dočká své sériové podoby a již na sklonku letošního roku si jej budou moci objednat první zákazníci. Elektrické modely Ducato budou nabízeny podobně jako modernizované vznětové a plynové verze ve všech karosářských provedeních, užitkové varianty nabídnou objem nákladového prostoru od 10 do 17 m3 a užitečnou hmotnost až do 1950 kg. V závislosti na použitých akumulátorech s různou kapacitou by se měl dojezd elektrických modelů Ducato pohybovat v rozmezí 220 až 360 kilometrů.

Výrobce předpokládá, že majitelé elektrických modelů Ducato je budou využívat především pro ekologickou a vysoce hospodárnou rozvážkovou službu v městských centrech, a tomu do značné míry odpovídá i jejich deklarovaná maximální rychlost 100 km/h.

Modernizovanou modelovou řadu Fiat Ducato MY 2020 vám na našich stránkách ještě podrobněji představíme a podělíme se s vámi o první dojmy z testovacích jízd, jež jsme absolvovali v domovském městě automobilky Fiat. Již dnes prozradíme, že modelová řada Ducato nabízí 1000 karosářských verzí a až 10 000 různých modifikací.