roční ojeté vozy podraží | Autoservis | autoweek.cz

Roční ojeté vozy podraží

Roční ojeté vozy podraží

05.02.2018 | | Autoservis

Nejlepší čas pro nákup skoro nového vozidla s nízkým nájezdem je nyní. V roce 2018 podhodnocené roční vozy podraží.
Roční pronájmy vozů, oblíbené v posledních letech, způsobily přetlak rok starých ojetin na trhu. Jejich ceny se tak razantně snížily. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé operativního leasingu v posledních letech nabídku krátkodobých pronájmů omezili, lze očekávat, že se ceny ročních ojetých vozidel letos odrazí ode dna a začnou postupně růst.
 
Před časem se začaly na trhu operativního leasingu ve větší míře objevovat pronájmy vozů na jeden rok. V důsledku toho se následně trh s ročními ojetinami velmi rychle nasytil a jejich ceny nutně zamířily dolů. Podle odborníků může být aktuálně cena nejoblíbenějších modelů ze skončeného ročního operativního leasingu díky vysoké nabídce na trhu nižší až téměř o třetinu vůči jejich pořizovací ceně. Od ročních pronájmů nicméně leasingové společnosti před nedávnem ustoupily.
 
„Většina poskytovatelů operativního leasingu před jedním až dvěma lety významně omezila nabídku ročních smluv. Dá se proto předpokládat, že v tomto roce dojde také k omezení nabídky takových ojetých vozidel na trhu z důvodu klesajícího množství končících smluv,“ upozorňuje Vilém Mandlík ze společnosti Arval CZ.
 
Nabídka ročních vozidel po operativním leasingu je tak v tuto chvíli na svém vrcholu a současně ceny dosahují absolutního dna. Situace se však důsledkem omezení ročních leasingů v letošním roce změní.
 
„Můžeme očekávat, že se v průběhu tohoto roku ceny ročních ojetých vozidel odrazí ode dna a začnou postupně růst. Pokud tedy někdo zvažuje nákup skoro nového vozidla s nízkým počtem najetých kilometrů, je nyní ten nejlepší čas,“ doporučuje Vilém Mandlík.
 
U ojetých vozů je často problém s nejasným původem, stočeným tachometrem nebo absencí servisních záznamů. Pořízením vozidla ze skončeného operativního leasingu se těmto potížím lze vyhnout díky známé a doložené historii, kompletnímu autorizovanému servisu a jistotě najetých kilometrů.