daimler se ziskem 2,243 miliony eur | Aktuality | autoweek.cz

Daimler se ziskem 2,243 miliony eur

Daimler se ziskem 2,243 miliony eur

27.07.2012 | Matějka Antonín | Aktuality

Společnosti Daimler se ve druhém čtvrtletí 2012 dařilo. Zisk skupiny za dané období činí před zdaněním 2,243 miliony eur (EBIT). Čistý zisk společnost vykázala ve výši 1,515 milionů eur.

“Navzdory již dříve oznámeným vysokým investicím do vývoje a nových technologií si naše společnost ve druhém čtvrtletí vedla velmi dobře a dosáhli jsme silného růstu tržeb u jednotlivých divizí,” řekl k ekonomickým výsledkům Dr. Dieter Zetsche, předseda představenstva společnosti Daimler AG a ředitel divize Mercedes-Benz Cars. K druhé polovině roku se Dr. Zetsche vyjádřil takto: „Na základě očekáváné situace na trhu a plánů divizí bychom rádi dosáhli za rok 2012 stejného zisku jako v loňském roce. Nicméně, ekonomická nejistota a rizika panují téměř ve všech regionech, proto jsme i nadále ostražití a sledujeme kolísání trhu i celkový hospodářský vývoj.“ I přes obtížné podmínky na některých trzích, se daří divizím Mercedes-Benz Cars, Daimler Trucks

a Mercedes-Benz Vans udržet vysoký zisk a růst tržeb. Prodeje poklesly pouze u divize Daimler Buses. Výše zisku společnosti byla ovlivněna vyššími náklady na rozšíření produktového portfolia osobních i nákladních vozů Mercedes-Benz. Ve druhém čtvrtletí roku 2012 prodaly jednotlivé divize celkem 570 300 osobních a užitkových vozů na všech světových trzích, to znamená 8% nárůst oproti předchozímu roku. Příjmy společnosti se tak zvýšily o 10 % na 28,9 mld. eur. Na konci druhého čtvrtletí společnost zaměstnávala 273 749 lidí po celém světě. Divize osobních vozů Mercedes-Benz dosáhla opět rekordu a s 370 400 prodanými vozy navýšila prodej o 4 %. Prodej osobních vozů je tradičně nejsilnější v USA a Asii. Nejlépe se prodávají kompaktní vozy a segment SUV.

 

Také v České republice si vede značka Mercedes-Benz velmi dobře. Oproti červnu roku 2011 bylo ve stejném období letošního roku předáno zákazníkům o 10 % více osobních vozidel M-B (přes 300 ks)

V 1. pololetí letošního roku přijal Mercedes meziročně o 14 % více objednávek (více než 1400) a registrace nových osobních vozů Mercedes-Benz stouply ve stejném období o 15 %. Díky novinkám jako je SL a SLS Roadster, ale také loňské novince SLK i čtyřmístnému kabrioletu třídy E zaznamenává značka velký nárůst zájmu o tyto vozy (celkem letos cca 60 objednávek). Velký úspěch zaznamenává nová třída B. Podle údajů registrací vozidel je zřejmé, že dosahuje již stejného počtu prodaných vozů jako některé modely neprémiových značek v tomto segmentu. Přestože nová třída A se objeví na světových trzích až v září letošního roku, přijal Mercedes po zveřejnění cen během prvních 14 dní již téměř 30 objednávek. Populární třída C (sedan a kombi) předstihla v registracích v ČR velmi oblíbený model Audi A4. Vozy třídy ML se po uvedení nového modelu v listopadu 2011 letos opět „usadily“ na čelní příčce prodejů a kralují svému segmentu.Také v druhém pololetí chce Mercedes-Benz v ČR navázat na úspěšných prvních 6 měsíců tohoto roku a připravil pro české zákazníky zajímavé nabídky. Cenově výhodné Entry Modely třídy C a třídy E byly posíleny o Entry Model GLK 220 CDI 4MATIC. Pro milovníky automobilů s pohonem 4x4 startuje akční nabídka 4MATIC zdarma, zaměřená na naftové čtyřválce 250 CDI ve třídách C a E.