škoda superb combi: velký zavazadlový prostor | Aktuality | autoweek.cz

Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor

Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor

19.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová Škoda Superb Combi má největší zavazadlový prostor v segmentu s objemem 660 až 1950 l. Superb Combi bude na trhy postupně uváděn od září.
Nová Škoda Superb Combi bude mít svou výstavní premiéru v září na 66. ročníku autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu. Ve stejném měsíci se nový model dostane na první trhy.

Objemový král
Nová Škoda Superb Combi disponuje největším zavazadlovým prostorem ve střední třídě. Ačkoli je jen o 23 mm delší než minulá generace, pojme zavazadlový prostor při nesklopených sedadlech o 27 l více než předchůdce. Po sklopení zadních sedadel vzroste objem zavazadlového prostoru až na 1950 l, o 85 l více než u předcházející generace. Bez problémů lze naložit i dlouhé předměty. Opěradla zadních sedadel se v Superbu Combi nové generace sklápí po odjištění páčky v zavazadlovém prostoru.
 
Opěradlo sedadla spolujezdce lze v případě potřeby jednoduše sklopit. Pak se do nového Superbu Combi vejdou předměty dlouhé až 3,10 m.
 
Bezdotykové otevírání
Stejně jako liftback, může být i nová Škoda Superb Combi poprvé na přání vybavena bezdotykovým otevíráním elektricky ovládaných pátých dveří pomocí gesta: stačí pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Tato funkce pracuje v kombinaci se systémem bezklíčkového zamykání a startování KESSY.
 
Premiéru v nové generaci vozu Škoda Superb Combi má i praktická funkce Tip-To-Close pro zjednodušení zavírání elektricky ovládaných pátých dveří. Stačí přitom krátce zatáhnout za páté dveře a ty se začnou zavírat. V kombinaci elektricky ovládaných pátých dveří a KESSY je možno páté dveře zavřít také pomocí dálkového ovládání.
 
Nejvyšší praktické využití nabízí v nové generaci modelu Škoda Superb Combi variabilně nastavitelná dvojitá podlaha zavazadlového prostoru. S touto pohyblivou podlahou lze zavazadlový prostor různě rozdělovat a tím přizpůsobit aktuálním požadavkům. Systém kromě toho vytvořil i prostor pro krycí roletu zavazadlového prostoru, kterou lze uložit pod dvojitou podlahu.
 
Užitečné doplňky
Praktická je také nová multifunkční kapsa. Ta se nachází pod krycí roletou. Do ní je možno uložit například kabát.
 
Čtyři sklopné háčky v zavazadlovém prostoru umožňují například bezpečný převoz nákupních tašek. Užitečným doplňkem je i síťový program. Náklad v případě potřeby zajistí jedna horizontální síť a dvě sítě vertikální. V zavazadlovém prostoru se nachází také vyjímatelná LED-svítilna, kterou je možno používat i mimo vozidlo. V držáku ve voze se během jízdy automaticky dobíjí.
 
  • Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor
  • Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor
  • Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor
  • Škoda Superb Combi: velký zavazadlový prostor