ford nabízí pětiletou záruku | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Ford nabízí pětiletou záruku

Ford nabízí pětiletou záruku

06.12.2017 | | Autoservis

Nová pětiletá záruka Ford Protect pokrývá všechny modely Ford - od malého Ka+ až po dodávku Ford Transit. Záruka platí pro všechny vozy objednané zákazníkem u autorizovaných partnerů Ford v České republice od 1. prosince 2017.
Společnost Ford Motor Company zavedla od 1. prosince 2017 pětiletou záruku pro všechny své osobní i užitkové modely prodávané na českém trhu. Nová pětiletá záruka Ford Protect se vztahuje na všechny prodávané modely bez rozdílu, tedy od malého městského modelu Ka+ až k největší verzi užitkového Transitu. Pro osobní vozy záruka pokrývá buď pět let nebo 120 000 ujetých km, pro užitkové vozy pět let nebo 200 000 km, pro modely Courier a Connect 5 let nebo 120 000 km podle toho, co nastane dříve.
 
„Pětiletou záruku pro všechny modely můžeme vyhlásit s lehkým srdcem. Víme totiž dobře, že vozy Ford patří mezi nejspolehlivější automobily na trhu, takže jsme si jisti, že ji můžeme zavést napříč modelovou řadou,“ řekl k tomu technický ředitel českého Fordu Dušan Fornůsek.
 
Nová pětiletá záruka Ford Protect platí pro všechny vozy objednané zákazníkem u autorizovaných partnerů Ford v ČR od 1. prosince 2017. Záruka přitom pokrývá všechny důležité díly a agregáty od motoru a převodovky přes řízení, nápravy a brzdy (kromě kotoučů, destiček a obložení) až ke klimatizaci, airbagům a audiosystémům. Za pětiletou záruku motoristé nemusejí nic připlácet, dostávají ji v rámci základní ceny vozu. Ford, stejně jako ostatní výrobci, cenu svých vozů pro rok 2018 lehce zvýšil, ale navýšení v řádu jednotek procent zahrnuje i pětiletou záruku.
 
„Nová pětiletá záruka pro všechny nové Fordy na českém trhu je určitým projevem důvěry v kvalitu našich vozů, ale také vstřícným gestem vůči českým motoristům,“ řekl Jan Laube, generální ředitel českého Fordu.