rok operativního leasingu pro soukromníky | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Rok operativního leasingu pro soukromníky

Rok operativního leasingu pro soukromníky

07.08.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Operativní leasing pro soukromé osoby oslavil rok na českém trhu. ŠkoFIN eviduje již téměř 2500 smluv.
Finanční společnost ŠkoFIN vloni v červnu jako první na českém trhu spustila operativní leasing pro soukromé osoby. Vyvolala tím zájem o nový způsob pořízení vozidla. Od té doby ŠkoFIN rozšířil nabídku o programy všech značek koncernu Volkswagen.
 
Aktuálně má ŠkoFIN na kontě více než 2500 uzavřených smluv na operativní leasing. Největší zájem je o vozy značky Škoda, zážehové motory a variantu se službami. Kraluje s 29,6% podílem ze všech pronajatých aut Škoda Yeti.
 
Čtyři programy operativního leasingu

Od června do října 2014 spustil ŠkoFIN čtyři programy operativního leasingu: Volkswagen All-Inclusive, Audi now., Seat Olé! a Škoda Bez starostí.
 
„Program, který jsme vytvořili se značkou Škoda, funguje již více rok, a tudíž lze hodnotit již reálné výsledky. A ty jsou z našeho pohledu zatím velice dobré. Češi operativnímu leasingu přišli na chuť, což potvrzují i interní statistiky dostupné k 30. červnu. Celkem jsme uzavřeli přes 2400 retailových smluv operativního leasingu nejen na vozy značky Škoda, ale také Volkswagen, Audi a Seat. Stejně tak na zánovní ojeté vozy těchto značek v rámci projektů Das WeltAuto a Škoda Plus,“ říká vedoucí marketingu ŠkoFIN Lukáš Cankař.
 
Klientské benefity operativního leasingu z pohledu prodejců
Téměř polovina klientů (47 %) považuje za hlavní benefit operativního leasingu pro fyzické osoby dostupnou splátku, 28 % klientů nulovou akontaci, 14 % považuje za výhodu rychlejší obměnu vozu a 11 % žádné starosti s provozem auta. Informace vyplynuly z červnového interního průzkumu mezi prodejci ŠkoFINu.
 
V žebříčku popularity vede Yeti, benzín a varianta se službami
Největší zájem je v programech operativního leasingu pro retail o modely Yeti, Rapid Spaceback, Rapid a Octavia pořízené v rámci programu Škoda Bez starostí. Velice úspěšný je také Seat Alhambra v rámci Seat Olé!. Co se týče preferencí dle pohonných hmot, převažuje zatím benzin před naftou.
 
Jedním ze základních principů operativního leasingu je eliminace starostí spojených s provozem vozidla. To se děje především v případě volby programu se službami. Tuto full-service variantu nabízejí všechny značky koncernu Volkswagen, Volkswagen a Seat dokonce pouze ji. Dosavadní výsledky potvrzují, že právě služby hrají pro klienty při volbě operativního leasingu důležitou roli. Mají-li možnost, volí si v 57 % případů právě full-service program.
 
Operativní leasing volí mladší řidiči
Zajímavostí je, že klienti retailového operativního leasingu jsou v průměru o deset let mladší než klienti financující u ŠkoFINu vůz úvěrem. Zájemce o pronájem vozu lze ale nalézt ve všech věkových kategoriích - nejstarším klientům ŠkoFINu je přes 80 let, nejmladšímu bylo 19 let.
 
Z regionálního pohledu je operativní leasing zastoupen ve všech krajích České republiky - mírně vede Praha, střední Čechy a Moravskoslezský kraj.
 
„V přemýšlení Čechů došlo s novou službou ke změně přístupu k provozu vozidla. V minulosti chtěl být každý jeho vlastníkem – nyní přibývá těch, kteří chtějí auto využívat a mít zároveň co nejméně starostí, které s vlastnictvím souvisejí,“ vysvětluje Lukáš Cankař.
 
Nabídka vozů se stále rozšiřuje
ŠkoFIN připravil ve spolupráci s koncernovými značkami několik inovací stávajících programů operativního leasingu pro soukromé osoby. Do nabídky Škoda Bez starostí přibyla nová Fabia.
 
Ve spolupráci se značkou Volkswagen rozšířil nabídku společného programu Volkswagen All-Inclusive o další modely Golf, Golf Variant a Golf Variant 4Motion. U VW je možnost výběru délky pronájmu vozu na 24/36 měsíců a délky nájezdu 15 000 km/20 000 km.
 
K rozvoji došlo i v případě značky Seat, kdy byl operativní leasing pro retail rozšířen v rámci programu Seat Olé! Sport, zaměřeného na sportovně orientované řidiče s modely Ibiza FR, Leon FR, Leon ST FR a Leon ST X-perience. V programu ‚Seat Olé! se klade důraz na výběr modelů, který zahrnuje i nabídku vozů na CNG. U modelů Seat s CNG (TGI) je možnost délky pronájmu vozu mezi 20 000 nebo 30 000 km ročně.
 
V dubnu došlo k rozšíření modelové nabídky v rámci programu Audi now. o modely A4 allroad, A5 Sportback a Q3. Tyto modely je možné objednat také s pohonem všech kol quattro. Velké popularitě se u zákazníků těší Audi A3 Sportback g-tron s pohonem na CNG. U Audi je možnost výběru délky nájezdu 15 000 km/20 000 km.
 
Koncernové značky hodnotí rok starou službu pozitivně

„S nabídkou ‚Škoda Bez starostí’ je značka Škoda průkopníkem na poli operativního leasingu vozů pro tuzemské privátní zákazníky,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika.
 
„Prodejní tým dosáhl již v prvním roce od spuštění služby skvělého výsledku více než 1100 dodaných vozů. V letošním roce se chceme přiblížit hranici třech tisíců vozů. Částečně jsme byli překvapeni profilem nových zákazníků. Většinou se pohybují mezi 30 až 50 lety, nejmladšímu bylo 18, nejstaršímu pak 81 let. Pro spoustu lidí a životních situací je dnes mnohem vhodnější objednat si službu, která Vám zajistí, že můžete bez starostí využívat nový moderní a bezpečný vůz, než si automobil pořizovat do vlastnictví, mít v něm vázané finanční prostředky, či jej s navýšením splácet a starat se o jeho průběžnou údržbu či následný prodej,“ uzavírá Luboš Vlček.
 
„Odrazem moderní doby a stylu života je mimo jiné také to, že čím dál více lidí vnímá auto jako spotřební věc. Nepotřebují ji vlastnit, důležité je, že jim slouží, že mají stále k dispozici nové a spolehlivé auto. Navíc přesně ví, jaké budou náklady na provoz vozu. Nepřekvapí je dodatečný výdaj v podobě nákupu pneumatik nebo nečekané náklady na servis, odpadají také starosti s prodejem ojetého vozu. Operativní leasing pro soukromé osoby je fenomén doby a naše nabídka modelů, které lze tímto způsobem financovat, se stále rozšiřuje," říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen Osobní vozy.
 
Jak operativní leasing funguje?
Fixní měsíční splátka: V rámci operativního leasingu pro soukromé osoby si klient pronajme na dobu 24 měsíců nebo na 36 měsíců vůz, za který platí stálé měsíční splátky. Po skončení leasingové smlouvy vrací klient automobil zpět finanční společnosti. Klient tak vlastně může mít každé dva roky nebo tři roky zcela nový vůz. U produktu All-Inclusive při době nájmu na 36 měsíců si klient může libovolně dovybavit vůz v hodnotě 10 000 Kč.
 
Se službami nebo bez: Zákazník si může vybrat dvě varianty operativního leasingu, a to tzv. se službami nebo bez služeb. U značek Volkswagen a Seat je v nabídce pouze full-service varianta (tj. se službami). Ty zahrnují i kompletní služby autorizovaného servisu a zimní pneumatiky včetně přezutí. Standardně měsíční splátka zahrnuje také zákonné havarijní pojištění, pojištění obvodových skel a pojištění právní ochrany.
 
Pomoc v nesnázích: Každý zákazník má k dispozici službu ŠkoFIN Asistent, která zajišťuje podporu klientům ŠkoFIN v oblasti pojištění právní ochrany, administrativně-právní asistence a v oblasti poskytování právních informací. Rozsah služeb se liší dle velikosti sjednaného balíčku pojistného krytí.
 
Záruka mobility: Zákazníci mají nárok na náhradní vůz v případě poruchy v rámci Záruky mobility značek, která platí ve většině evropských zemí a zajišťuje okamžitou pomoc v případě poruchy vozu – drobné opravy jsou provedeny přímo na místě, v případě vážnějších poruch je vůz odtažen do nejbližšího autorizovaného servisu, klienti mají nárok také na náhradní vůz (podle jednotlivých značek až na 5 dní), dále např. přenocování v hotelu či taxi službu.
 
Na konci je kvalitní ojetina: Po skončení pronájmu budou automobily nabídnuty k prodeji prostřednictvím programů ojetých vozů Škoda Plus nebo DasWelt Auto. Operativní leasing tak bude automobilovému trhu mimo jiné zajišťovat kvalitní mladé ojetiny. ŠkoFIN v této souvislosti spustil nedávno nový webový nástroj pro pohodlné a přehledné vyhledávání a výběr ojetých vozů, které jsou nabízeny právě prostřednictvím programů Škoda Plus a DasWelt Auto.
  • Rok operativního leasingu pro soukromníky
  • Rok operativního leasingu pro soukromníky
  • Rok operativního leasingu pro soukromníky
  • Rok operativního leasingu pro soukromníky