citroën c4 picasso se zcela novým základem | Aktuality | autoweek.cz

Citroën C4 Picasso se zcela novým základem

Citroën C4 Picasso se zcela novým základem

31.07.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V srpnu si budou moci první zákazníci prohlédnout u prodejců vozů značky Citroën poslední přírůstek do rodiny velkoprostorových vozů: nový Citroën C4 Picasso.

Citroën C4 Picasso přichází na český trh s cenou základní verze Attraction 1,6 VTi 120 399 900 Kč s bonusem 55 000 Kč na protiúčet za starý vůz.

Nový Citroën C4 Picasso byl postavený na zcela nové modulové platformě skupiny PSA EMP2 (Efficient Modular Platform 2). Je dlouhý 443 cm a vysoký 161 cm. Nabízí objem zavazadlového prostoru 537 l resp. 630 l při posunutí zadních sedadel do krajní polohy.

Platforma používá u některých dílů hliník a ocel THLE (velmi vysokopevnostní ocel), podlaha v zadní části je z kompozitního materiálu. Hmotnost vozu je díky tomu nižší o 140 kg oproti předchozí generaci, tedy stejně jako model C3 Picasso.

Přístrojová deska nabízí dva displeje umístěné v centrální části: 7" dotykový tablet a panoramatický 12" displej HD. První se sedmi tlačítky umožňuje ovládat veškeré funkce vozu: dvouzónovou klimatizaci, navigaci, audio systém, telefon, podpůrné prvky řízení, webové služby. Druhý zobrazuje informace, které jsou důležité pro řízení, a řidič si je může kdykoliv nakonfigurovat podle přání. Podle vlastních potřeb si zvolí informace z navigace nebo informace týkající se podpůrných prvků řízení.

V České republice je nový Citroën C4 Picasso nabízen se dvěma zážehovými a se dvěma vznětovými motory včetně verze e-HDi s technologií Stop & Start. V nabídce nechybí ani pilotovaná převodovka ETG6. Nejúspornější verze 1,6 e-HDi 90 ETG6 Airdream se chlubí kombinovanou spotřebou pouze 3,8 l/100 km, tj. emisemi CO2 98 g/km. Bude rovněž prvním modelem značky nabízeným s motorem 2,0 BlueHDi, který splňuje normu Euro 6 a využívá modul SCR (Selective Catalytic Reduction).

Zákazníci mohou vybírat ze čtyř úrovní výbavy. Attraction má standardně dvouzónovou klimatizaci, audiosystém s MP3, hands free startování vozu, čelní, boční a hlavové airbagy, ESP a ABS, ITC (Intelligent Traction Control), samočinnou elektrickou parkovací brzdu, 7“ dotykový displej, Connecting box, elektricky ovládaná okna předních a zadních dveří, programovatelný tempomat a omezovač rychlosti a kožený volant. Úroveň Tendance je obohacena o automatickou klimatizaci s nezávislou regulací levé a pravé strany, automatické rozsvěcení světel, automatické stěrače s dešťovým senzorem a přední mlhové světlomety.

Intensive nabízí navíc handsfree přístup a startování vozu, zadní parkovací asistent a parkovací kameru, panoramatickou obrazovku 12“ HD a navigační systém, elektricky sklopná vnější zrcátka a modularitu zadních sedadel. Vrcholná verze Exclusive přidává přední parkovací asistent, 17“ hliníkové disky kol, Park Assist, aktivní tempomat, zásuvku 230 V, Pack Lounge, masážní fukci sedadel a elektrické ovládání víka zavazadlového prostoru.

Pro všechny verze je charakteristický velký prosvětlený vnitřní prostor díky panoramatickému čelnímu sklu. 

  • Citroën C4 Picasso se zcela novým základem
  • Citroën C4 Picasso se zcela novým základem
  • Citroën C4 Picasso se zcela novým základem
  • Citroën C4 Picasso se zcela novým základem
  • Citroën C4 Picasso se zcela novým základem