fastbox startuje v české republice | Trendy | autoweek.cz

FASTBOX startuje v České republice

FASTBOX startuje v České republice

03.11.2010 | Matějka Antonín | Aktuality

Rakouská společnost  FASTBOX u nás otevřela síť pěti rychloopraven aut prodejen autodoplňků. Spustila rovněž projekt elektromobility: hodlá půjčovat a prodávat elektromobily, kterým bude zajišťovat nezbytný servis a zdarma nabídne i dobíjecí stanice.

Firma také připravuje internetový obchod, který bude provázán se servisními středisky. Věrnostní program FASTBOX KLUB umožní Čechům opravit svá auta i v Rakousku, navíc levněji. Průhledné a solidní ceny za rychlou opravu či údržbu vozu bez objednání, a to i o víkendech. S tímto slibem přišla v září do Česka síť rakouských autoservisů FASTBOX, která otevřela prvních pět provozoven: v Praze-Letňanech a v Čestlicích, v Plzni na Borech a Olympii a jednu v Hradci Králové. FASTBOX se zaměřuje na „lidi v pohybu“, tedy na zákazníky, kteří žijí aktivně a potřebují mít své auto, kolo nebo skútr vždy k dispozici a v perfektní kondici. „Všechny rychloservisy jsou nyní plně k dispozici zákazníkům. Momentálním hitem jsou zimní autoprohlídky,“ říká Friedrich Neubauer, majitel sítě FASTBOX, která patří k lídrům rakouského trhu rychloopraven automobilů. Příští rok firma zprovozní internetový obchod a nová prodejní místa v Praze, jižních Čechách a na Moravě. „Časem chceme mít alespoň jednu provozovnu v každém kraji,“ dodává Friedrich Neubauer. FASTBOX chce zaujímat přední příčky v oblasti rychloservisů v Česku.

Firma navíc přichází s naprostou novinkou: prodejem a půjčovnou elektromobilů. „Pod značkou ECOFAST zahajujeme prodej a pronájem elektromobilů značek EcoCarrier, TAZZARI ZERO a Piaggio Porter. V nabídce jsou také elektrické skútry a kola. K elektromobilům zároveň nabídneme kompletní servis a možnost nabití baterií v každém servisním místě FASTBOX,“ říká Friedrich Neubauer. Kromě ekologicky smýšlejících jedinců se bude divize ECOFAST zaměřovat hlavně na firemní klientelu a municipality. „Tento koncept se nám osvědčil v Rakousku, kde poskytujeme elektromobily městským úřadům. Nyní se snažíme dohodnout s municipalitami v Praze a Plzni. V Česku zároveň jednáme s dodavateli a distributory elektrické energie, pro které je tento druh pohonu velmi výhodný,“ dodává Neubauer.

Rychloservisy FASTBOX kromě opravárenských a údržbových služeb nabízejí ve svých prodejnách řadu autodoplňků a příslušenství. Široký sortiment produktů a služeb si klade za cíl oslovit všechny typy zákazníků. „Máme co nabídnout jak tradičním řidičům, tak příznivcům zdravého životního stylu a mladým lidem, kteří se chtějí odlišit od ostatních. Pozornost věnujeme také řidičkám, které dbají na bezpečnost sebe a svých dětí,“ vysvětluje Friedrich Neubauer. Obchody nabízejí veškeré příslušenství od náhradních dílů, autokosmetiky, kol a disků až po dětské sedačky a ostatní produkty pro uživatele automobilů. „Stejný servis a vybavení nabízíme také majitelům motocyklů a jízdních kol,“ dodává Neubauer.

K dispozici jsou v současnosti velké kamenné obchody v Praze, Plzni a Hradci Králové. „Zároveň připravujeme internetový obchod, ve kterém bude možné veškerý sortiment zakoupit nebo objednat a nechat si jej případně namontovat v našich rychloservisech,“ dodává Neubauer.

Pokud se Čechům při cestování v Rakousku rozbije auto, může je oprava přijít mnohem levněji. Tuzemští řidiči se totiž mohou přihlásit do věrnostního programu FASTBOX KLUB, který jim umožní využít se slevou služby všech 20 rakouských rychloservisů FASTBOX. „Držitelé karty FASTBOX budou mít celou řadu výhod – od celoročních akcí na vybrané produkty přes zvýhodněné dobíjení klubové karty až po peněžitý bonus podle hodnoty nákupu. Jednou z výhod je také nižší cena služeb servisu při cestování v Rakousku. Rychloopravnu máme v každé rakouské regionální metropoli,“ uzavírá Friedrich Neubauer, majitel sítě FASTBOX.

  • FASTBOX startuje v České republice
  • FASTBOX startuje v České republice
  • FASTBOX startuje v České republice