name | autoweek.cz

Slavnostní představení nových modelů TPCA

Slavnostní představení nových modelů TPCA

27.05.2014 | Vladimír Rybecký | Aktuality

V Kutné Hoře se v Galerii Středočeského kraje GASK uskutečnilo slavnostní odhalení nových modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Akce byla součástí pracovní cesty premiéra na Kutnohorsko a Kolínsko, při níž Bohuslav Sobotka navštívil i výrobní závod TPCA v Ovčárech.

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil v rámci svých pravidelných cest do regionů Středočeský kraj. V regionu se setkal se zástupci významných firem a se starosty měst Kutné Hory a Nymburka. Podnikatelé v regionu měli možnost seznámit předsedu vlády se svými záměry a výhledy na další léta.

Premiér navštívil výrobní závody dvou významných zaměstnavatelů v regionu - společnost Changhong Europe Electric a automobilku TPCA. Automobilku TPCA při příležitosti zahájení výroby druhé generace malých vozů navštívili spolu s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Aby automobilka TPCA nové vozy dokázala vyrobit v požadovaném počtu a prvotřídní kvalitě, nabírá nových 1500 pracovníků.

Krátce po návštěvě vládní delegace v Ovčárech se v Galerii Středočeského kraje GASK v Kutné Hoře uskutečnilo slavnostní odhalení nových modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1, jejichž výroba začíná v automobilce TPCA.

Slavnosti v Kutné Hoře se zúčastnilo mnoho významných hostí, mj. velvyslanci Francie a Japonska, členové vlády České republiky, zástupci regionu a vrcholní představitelé mateřských společností a automobilky  TPCA Toyota Peugeot Citroën.

Slavnostní proslovy pronesli prezident TPCA Kenta Koide, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka, starosta Kolína Vít Rakušan, viceprezident PSA Jean-Cristophe Quemard a evropský prezident Toyoty Didier Leroy.

Prezident TPCA Kenta Koide mj. řekl: „Dnes oslavujeme novou éru historie TPCA. Jsem přesvědčen, že bude stejně úspěšná jako ta předchozí, během níž jsme dodali téměř 2,4 milionu vysoce kvalitních kompaktních městských vozů. Předpokládáme, že o nová auta bude zájem zejména na našich tradičních trzích v západní a jižní Evropě.“

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl: "Věřím, že nové modely přinesou TPCA obchodní úspěch." Dále připomněl, že před deseti lety, když se projekt TPCA připravoval, byl ministrem financí: "Tehdejší rozhodnutí vlády se podle něj ukázalo jako správné."

Oficiální přípitek pro druhou generaci malých městských automobilů, vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou, pronesl viceprezident TPCA Patrice Le Guyader. Přitom připomenul, že nové modely, které jsou složitější a přinášejí nové technologie i do výroby, přinesly do kolínského závodu vysoké investice: „V souvislosti s přípravou nových modelů jsme investovali více než deset miliard korun. Jen do modernizace výrobních linek a zařízení to bylo přes šest miliard korun.“

Poté si všichni přítomní se zájmem prohlédli nové vozy. V rámci doprovodného programu se v galerii GASK uskutečnila i výstava TPCA - Společenská odpovědnost v obrazech.