name | autoweek.cz

Modernizovaná Škoda Octavia vstupuje na domácí trh

Modernizovaná Škoda Octavia vstupuje na domácí trh

01.12.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Škoda Auto ČR zahájila prodej inovovaného modelu Octavia s mnoha moderními asistenčními prvky a novými systémy infotainmentu s rozšířenou konektivitou. Octavia přichází do prodeje v karosářské verzi liftback i kombi s cenami od 407 900 Kč s motorem 1,0 TSI/85 kW.
Výrazně inovovaná Škoda Octavia přichází s inovacemi téměř ve všech klíčových oblastech. Pro liftback i kombi je na výběr připraveno sedmi motorů na benzin, naftu i CNG, přímo řazené i samočinné dvouspojkové převodovky a pohonem předních nebo všech čtyř kol.
 
Výbavový stupeň Active (od 407 900 Kč) nově standardně nabízí například klimatizaci, LED zadní svítilny i denní svícení a 16“ kola či centrální zamykání s dálkovým ovládáním.
 
Výbava Ambition (od 463 900 Kč) nyní standardně zahrnuje například elektrické ovládání všech oken, kožený paket, 16" kola z lehkých slitin, LED denní svícení a zadní svítilny, deštník pod sedadlem spolujezdce, 4 reproduktory vzadu, zadní loketní opěrku (liftback) či podélné střešní nosiče a lampičku v zavazadlovém prostoru (kombi).
 
Z výbavy Ambition vychází také akční model Fresh (od 436 900 Kč), který nad rámec výchozí výbavy nabízí mimo jiné tempomat, vyhřívání předních sedadel, zadní parkovací senzory, displej MaxiDOT, komfortní telefonování a multifunkční volant s ovládáním rádia a telefonu, plnohodnotné rezervní kolo a sadu k výměně kola.
 
Pro Style jsou novinkami mimo jiné Full LED přední světlomety s denním svícením, systém Bolero s 8“ displejem a SmartLink+, multifunkční volant s ovládáním infotainmentu, dešťový a světelný senzor i řazení pod volantem (pro DSG) a také exteriérový chromový paket, černá leštěná maska chladiče a praktický deštník. Výbava Style je dostupná od 513 900 Kč s motorem 1,0 TSI/85 kW.
 
Vrcholná výbava L&K (od 679 900 Kč s motorem 1.8 TSI/132 kW) byla ve standardní výbavě rozšířena mimo jiné o navigační systém Amundsen 8", Infotainment Online, Blind Spot Detect, Phone Box s indukčním dobíjením, WiFi hotspot a hlasové ovládání. Dále například o ambientní osvětlení interiéru, vyhřívaný volant, USB slot vzadu, ovládání řazení pod volantem (pro DSG), eloxované střešní nosiče a vyjímatelnou LED lampičku v zavazadlovém prostoru (kombi), černou leštěnou mřížku chladiče a mnohé další prvky.
 
Modernizované infotainmenty Swing a Bolero i navigační systémy Amundsen a Columbus disponují nově displeji ve skleněném designu, které reagují již na lehký dotyk. Columbus má displej s úhlopříčkou 9,2“. Špičkový systém disponuje WLAN-hotspotem, 64 GB SSD, DVD mechanikou, dvěma sloty na SD kartu a USB zdířkou.
 
Modernizovaná Škoda Octavia nabízí rozšířenou konektivitu Škoda Connect se službami Infotainment Online a Care Connect. V rámci Infotainment Online je tak k dispozici například dopravní zpravodajství v reálném čase včetně plánování objízdných tras, aktuální předpověď počasí či zpravodajství a pro vrcholný infotainment Columbus navíc Google Earth a Street View. Součástí Care Connect je např. vzdálený přístup k informacím o vozidle či asistenční služby dostupné stiskem tlačítka a nouzové volání eCall. Care Connect je k dispozici pro všechny výbavové varianty přepracovaného modelu Škoda Octavia mimo Active.
 
Nabídka zážehových motorů zahrnuje 1,0 TSI (85 kW), 1,4 TSI (110 kW) a 1,8 TSI (132 kW) v kombinaci se šestirychlostní přímo řazenou či sedmirychlostní automatickou převodovkou DSG. Vrcholná zážehová motorizace 1,8 TSI o výkonu 132 kW je k dispozici také s pohonem 4×4 a šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG.
 
Nabídka vznětových motorů zahrnuje 1,6 TDI (85 kW) s možností volby přímo řazené nebo automatické převodovky, 2,0 TDI (110 kW) v kombinaci s pohonem předních kol a přímo řazenou převodovkou či převodovkou DSG, resp. pohonem všech kol s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou. Vrcholnou nabídkou mezi turbodiesely je 2,0 TDI o výkonu 135 kW, dodávaný výhradně s pohonem 4×4 a automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG.
 
Škoda Octavia G-Tec nabízí ekonomický provoz díky motoru 1,4 TSI (81 kW), využívajícím stlačený zemní plyn (CNG). V nabídce je se šestirychlostní přímo řazenou či sedmirychlostní dvouspojkovou převodovkou.
 
Škoda Octavia nabízí i novinky v oblasti asistenčních systémů, například asistent pro jízdu a couvání s přívěsem Trailer Assist, systém Front Assist doplněný o prediktivní ochranu chodců a zdokonalený parkovací asistent či vylepšenou couvací kameru Rear View Camera s ostřikovačem. Systémy Blind Spot Detect a Rear Traffic Alert pomocí radaru v zádi jistí vůz při přejíždění z pruhu do pruhu a pomáhají bezpečně vycouvat z parkovacího místa.
 
Systém Dynamic Chassis Control (DCC) umožňuje měnit charakteristiku tlumičů v režimech Comfort, Normal a Sport. Nové přední světlomety mohou na přání disponovat Full LED technologií (standardem od výbavy Style). Mezi komfortní novinky patří klíč s možností personalizace a uložení osobního nastavení či vyhřívaný věnec volantu.