name | autoweek.cz

Škoda Kodiaq má čelní skla z Chudeřic

Škoda Kodiaq má čelní skla z Chudeřic

13.12.2016 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

Čelní skla pro první velké SUV značky Škoda Kodiaq se od září vyrábějí v AGC Automotive Czech v Chudeřicích. Od roku 2018 to bude 100 000 kusů ročně.
AGC dodává čelní skla pro vůz Škoda Kodiaq ve dvou verzích - standardní a vyhřívané přes pokovenou vrstvu. Celý projekt - od vývoje, přípravu výroby až po samotnou výrobu - trval 2,5 roku. Podílela se na něm všechna oddělení závodu.
 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích patří mezi největší evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Od září, kdy byla sériová výroba zahájena, až do konce roku 2016 vyrobí v Chudeřicích pro Škodu Kodiaq 3000 čelních skel. V příštím roce by jich mělo být už 60 000 a od roku 2018 má AGC zakázku na 100 000 skel ročně.
 
Kromě standardních skel bude AGC Automotive Czech do Škody Kodiaq dodávat také vyhřívaná skla. „Jde o celoplošné vyhřívání pomocí pokovené vrstvy umístěné uvnitř skla. Zároveň skla vyhřívají i plochu pod stěrači drátkem vloženým do PVB fólie,“ vysvětluje podrobnosti generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.