name | autoweek.cz

TUkas Auto Adámek má prodejnu Kia Red Cube

TUkas Auto Adámek má prodejnu Kia Red Cube

04.04.2017 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Kia v Praze otevřela první autosalon v novém designovém standardu Red Cube. Stylový showroom o velikosti 400 m2 se nachází v Praze Modřanech. Společnost TUkas Auto Adámek je sedmým autorizovaným dealerem Kia v Praze.
V Praze byl slavnostně otevřen nový showroom Kia postavený podle globálního designového konceptu automobilky Kia Red Cube. Vůbec první stylové dealerství Red Cube v Praze a třetí v České republice vybudovala společnost TUkas Auto Adámek spadající do skupiny TUkas. Sedmé pražské dealerství Kia se nachází v atraktivní lokalitě Praha 4 Modřany.
 
Slavnostního otevření a oficiálního zahájení prodeje a servisu se za společnost Kia Motors Czech zúčastnili její president Jong Kook Lee a manažer rozvoje dealerské sítě Roman Kalina. Za skupinu TUkas byli přítomni její zakladatel a majitel Jiří Tůma a generální ředitel Petr Lehký.
 
„Jsme velice rádi, že hlavní město Praha má své první dealerství v konceptu Red Cube. Zákazníci se s tímto moderním designem Kia mohou setkat mimo jiné v Brně a také Jihlavě. Nový standard autosalonů Kia je zásadním přínosem pro budování image automobilky v České republice a navazuje na celosvětovou identitu značky. Do budoucna plánujeme otevření nových dealerství v tomto stylovém designu, protože naším přáním je, aby zákazníci vnímali výjimečnost a rozmanitost značky Kia v jejich domácím prostředí,“ řekl president Kia Motors Czech Jong Kook Lee.
 
„Jsme hrdí na to, že se nám podařilo rozšířit portfolio skupiny o tak renomovanou a kvalitní automobilovou značku, která má u nás stále větší oblibu. Našim zákazníkům máme určitě co nabídnout a věřím, že se nám podaří nastavit nové standardy kvality poskytovaných služeb ať už jde o náš rodinný přístup nebo o silné zázemí skupiny,“ uvedl jeden ze zakladatelů a majitelů skupiny TUkas Jiří Tůma.
 
Nový autosalon značky Kia v TUkas Auto Adámek byl vybudován v rekordně krátké době. Náklady na jeho výstavbu dosáhly řádově desítek milionů korun. Nový autosalon je situován v Praze Modřanech v ulici Povodňová hned vedle tradičního autosalonu TUkas Auto Adámek, kde zůstává i nadále autorizovaný servis dalších značek.
 
Unikátní není jen design autosalonu, ale také jeho systém vytápění a ochlazování. V autosalonu byla instalována unikátní technologie iClima, skládající se z tepelného čerpadla vzduch-voda na plynový pohon v kombinaci s kapilární sítí, která vzájemnou interakcí umožňuje dosažení dosud unikátních úspor energie a udržování nadstandardní celoroční tepelné pohody a zdravého užívání.
 
Koncept Red Cube představuje vizuální zastřešení dlouhodobé designové strategie značky Kia a je dovršením změny její korporátní identity, která začala před více než 10 lety s příchodem Petera Schreyera na pozici šéfdesignéra automobilky Kia. Nové pojetí reprezentativních prodejních a servisních prostor vychází ze základních designových atributů automobilky. Na všech základních prvcích, nacházejících se v interiéru dealerství a jeho blízkém okolí, je zastoupena výrazně červená korporátní barva značky Kia.