name | autoweek.cz

19 Superbů ve službách Policie ČR

19 Superbů ve službách Policie ČR

24.01.2018 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Na bezpečnost a plynulost silničního provozu bude Policie ČR dohlížet v nových vozech Škoda Superb. Škoda Auto zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku 38 automobilů pro Službu dopravní policie ČR. Prvních 19 vozů převzali v Mladé Boleslavi zástupci Policie ČR.
Vozy značky Škoda najdeme v policejních službách 30 zemí po celém světě, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Belgii, ve Velké Británii, Izraeli, Portugalsku a dokonce i v Austrálii. Nedávno Škoda Auto vyhrála výběrové řízení na dodávku 1900 policejních vozidel v Srbsku.
 
Vozy Škoda jsou pochopitelně i v policejních službách v České republice. Od roku 1993 bylo českým policistům předáno více než 18 000 vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. Nejnověji česká automobilka vyhrála výběrové řízení na dodávku 38 speciálních automobilů určených k obměně stávajících vozidel pracovního týmu Auto - Team. Speciálně upravená vozidla s měřící a dokumentační technikou jsou financována z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, který na jejich pořízení uvolnil 64 milionů korun.
 
Prvních 19 nových služebních vozidel Škoda Superb, která dohlédnou na bezpečnost a plynulost v silničním provozu, převzal v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý za přítomnosti ředitele služby dopravní policie plk. Tomáše Lercha od šéfa Škoda Auto Česká republika Luboše Vlčka.
 
„Služba u dálniční policie vytváří ty nejnáročnější podmínky, v nichž je možné automobil provozovat. Vyžadují se nejen vynikající jízdní vlastnosti a výkonný motor, ale také robustnost a odolnost vůči opotřebení. Automobily musejí snášet extrémní zátěž a při tom spolehlivě fungovat. Proto nás velmi těší, že policie vložila důvěru do vozů značky Škoda. Je to další praktické ocenění jejich kvalit,“ uvedl šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.
 
„Policie České republiky potřebuje pro svoji akceschopnost kvalitní a spolehlivý vozový park. Automobily Škoda již mnoho let vzorně slouží policistům při výkonu jejich služby. Jsem proto velmi rád, že spolupráce mezi českou policií a českou automobilkou pokračuje. Tato služební vozidla budou sloužit pro obměnu stávajících vozů v přímém výkonu služby. Díky svým technickým parametrům a speciálnímu vybavení dopravním policistům poslouží nejen jako účinná zbraň proti silničním pirátům, ale nezřídka se také jako první dostávají k dopravním nehodám a jiným mimořádným událostem, kde například při záchraně života, nebo pátrání po pachateli sehrává roli každá vteřina,“ uvedl během slavnostního předání nových vozů policejní prezident Tomáš Tuhý.
 
Prvních 19 nových vozů Škoda Superb bude okamžitě nasazeno do služby ve všech krajích České republiky, kde budou používány především na dálnicích, ale i na vybraných silnicích 1. třídy. Dalších 19 vozů bude Policii ČR dodáno v červnu, aby byly k dispozici při zvládání prázdninového náporu.