name | autoweek.cz

Aktuality

 • autoweek.cz - Galavečer AutoBest se uskuteční 11. května v Rotterdamu

  27.03.2023 - Galavečer AutoBest se uskuteční 11. května v Rotterdamu

  22. ročník slavnostního předávání cen AutoBest Gala Awards se uskuteční 11. května v nizozemském Rotterdamu. Ceny AutoBest jsou považovány za nejvýznamnější evropské ocenění - Oscary automobilového průmyslu.

 • autoweek.cz - Spalovací motory zachráněny? Ale kdepak!

  26.03.2023 - Spalovací motory zachráněny? Ale kdepak!

  Z mnoha stran se ozývá nadšení nad tím, že se německému ministru dopravy podařilo prosadit zrušení zákazu spalovacích motorů po roce 2035. Jenže to není pravda. Němečtí voliči jen dostali od Franse Timmermanse šidítko za cenu přijetí stávající podoby už schváleného zákona.

 • autoweek.cz - Boj Itálie proti emisním pravidlům EU nekončí

  26.03.2023 - Boj Itálie proti emisním pravidlům EU nekončí

  Itálie stále věří, že může změnit návrh pravidel Evropské unie o emisích automobilů ve svůj prospěch, tedy v povolení použití biopaliv získávaných z biomasy, například z rostlin.

 • autoweek.cz - Německo dosáhlo dohodu s EU o e-palivech

  25.03.2023 - Německo dosáhlo dohodu s EU o e-palivech

  Evropská unie a Německo po dlouhém boji dospěly k dohodě o budoucím používání spalovacích motorů používajících klimaticky neutrální syntetická paliva. Dosažená dohoda tak v zásadě umožní uzákonit termín nulových emisí pro osobní automobily do roku 2035.

 • autoweek.cz - Lundstedt: Vytvořme správné podmínky

  24.03.2023 - Lundstedt: Vytvořme správné podmínky

  Martin Lundstedt, předseda asociace ACEA Commercial Vehicles a prezident a generální ředitel společnosti Volvo Trucks, vystoupil na výroční recepci ACEA 2023 před více než 250 zúčastněnými.

 • autoweek.cz - Sodík místo lithia?

  24.03.2023 - Sodík místo lithia?

  Dosud málo známý čínský výrobce akumulátorů HiNa Battery ve spolupráci s automobilkou JAC Group představil první elektricky poháněný osobní automobil Sehol E10X s revolučním sodíko-iontovým akumulátorem, který by mohl změnit trh s elektromobily.


«    1 / 385    »