nová prémiová paliva shell v-power nitro+ | Aktuality | autoweek.cz

Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+

Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+

25.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Prémiová paliva Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Diesel byla vyvinuta pro zlepšení výkonu. Obsahují více čisticích složek odstraňujících usazeniny s okamžitým působením v motoru.

 

Shell se neustále snaží vyvíjet lepší pohonné hmoty. Nová prémiový benzin a nafta Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Diesel jsou byly vyvinuty pro zvýšení výkonu a okamžité působení v motoru. Nová paliva byla vyvíjena s ohledem na použití nových technologií motorů plnících standard Euro 5. Nová paliva fungují perfektně ve všech typech motorů, ale speciálně byla optimalizována pro zážehové motory s přímým vstřikováním benzinu a vznětové s vysokotlakým akumulačním vstřikováním nafty systémem Common Rail.

Prémiový benzin Shell V-Power byl jako první prémiové palivo nabízené veřejnosti uveden na trh v roce 1998. V České republice byla řada paliv Shell V-Power představena v roce 1999. Společnost Shell jím chtěla zákazníkům poskytnout řadu kvalitních paliv, která uspokojí rostoucí poptávku řidičů po výkonném benzinu. Dnes se benzin Shell V-Power prodává ve více než 60 zemích na světě. Nový benzin Shell V-Power Nitro+ je další generací našeho prémiového benzínu zaměřeného na zvýšení výkonu motoru s okamžitým účinkem.

Nový benzin Shell V-Power Nitro+ v České republice obsahuje více čisticích složek odstraňujících usazeniny, které mohou ovlivnit výkon motoru, a rovněž zabraňujících jejich vzniku. Nové složení paliva obsahuje také větší podíl modifikátorů tření. Tato technologie byla testována společně s Ferrari v rámci dlouhodobé technické spolupráce a je vyvinuta pro okamžité snížení tření v důležitých částech motoru, čímž mu pomáhá převést vyšší výkon na kola.

Nové palivo Shell V-Power Nitro+ Racing se stane nejvýkonnějším benzinem s nejvyšším oktanovým číslem (100) v České republice. Byl speciálně vyvinut tak, aby poskytoval ještě vyšší výkon a lepší reakci než benzin Shell V-Power Nitro+.

Po úspěšném představení benzinu Shell V-Power uvedla společnost Shell na trh v roce 2002 Shell V-Power Diesel jako první prémiovou naftu nabízenou zákazníkům. Toto palivo bylo opět vyvinuto s cílem uspokojit měnící se potřeby našich zákazníků, protože rostl počet řidičů hledajících palivo, které by pomohlo jejich vozu se vznětovým motorem naplno využít jeho potenciál. Jeho uvedení vyvolalo velký zájem mezi zákazníky a dnes se prodává již ve 27 zemích na světě včetně České republiky. 

Shell V-Power Nitro+ Diesel představuje další ještě vylepšenou generaci. Nové palivo Shell V-Power Nitro+ Diesel v České republice obsahuje novou silnější čisticí technologii pro rychlejší a účinnější působení v systémech vstřikování nafty, včetně nejnovějších generací vznětových motorů. 

Nové složení bylo vyvinuto tak, aby obnovovalo a udržovalo výkon motoru aktivní ochranou nejen u starých, ale i u nových vznětových motorů. Obsahuje také antikorozní přísady, které chrání palivový systém před korozí.

Technologie a inovace představují pro společnost Shell způsob, jak se odlišit od konkurence. V posledních pěti letech proto náklady na výzkum a vývoj dosahovaly v průměru jedné miliardy dolarů ročně, více než u jakékoli jiné mezinárodní energetické společnosti zaměřené primárně na těžbu a zpracování ropy a zemního plynu.

Společnost Shell po celém světě zaměstnává pře 200 vědců a odborných inženýrů, kteří intenzivně pracují na inovaci paliv, vývoji a následném zavádění produktů na trh tak, abychom naplnili měnící se potřeby zákazníků a vozového parku.

Ve společnosti Shell vývoj technologií paliv znamená dlouhodobý nepřetržitý proces, v jehož rámci vyvíjí inovativní složení pomáhající zákazníkům dosáhnout lepšího výkonu vozidel. Během vývoje, který trvá řadu let, je obvykle vyhodnocována řada použitelných technologií. Jakmile jsou připraveny, uvádějí se tato nová složení na trh. Technologie v palivech Shell V-Power Nitro+ je toho dobrým příkladem. Představuje nejnovější krok v technologickém vývoji paliv Shell V-Power. V České republice se nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Diesel začnou prodávat počátkem září.

  • Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+
  • Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+
  • Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+
  • Nová prémiová paliva Shell V-Power Nitro+