young creative chevrolet po páté | Trendy | autoweek.cz

Young Creative Chevrolet po páté

Young Creative Chevrolet po páté

10.06.2011 | Rybecký Vladimír | Trendy

5. ročník celoevropské soutěže studentů uměleckých škol zná své vítěze v České republice a na Slovensku.

V návaznosti na loňský úspěch, Chevrolet v říjnu minulého roku odstartoval již 5. ročník soutěže Young Creative Chevrolet. Všech pět zadání - opět v kategoriích Móda, Fotografie, Vizuální umění, Video a Hudba - se týká 100. výročí založení značky Chevrolet, které si v letošním roce připomínáme.

V České republice a na Slovensku bylo ve čtyřech kategoriích odevzdáno celkem 34 prací, přičemž některé z nich jsou kolektivním dílem více studentů. O pořadí v jednotlivých kategoriích rozhodovaly odborné poroty. Mezi jejich členy nechyběly ani kapacity světového formátu jako např. fotograf Robert Vano.

Ceny vítězům spojeného českého a slovenského kola odevzdal při slavnostním večeru v Praze Pavel Drábik ředitel Chevroletu pro Českou republiku a Slovenskou republiku: "Jsem rád, že značka Chevrolet je také u nás předmětem zájmu vzrůstajícího počtu lidí. O to víc považuji za velmi důležité, aby se dostávala do povědomí lidí mladých, kreativních, s bohatou fantazií. Pro ty z nich, kteří se soutěže Young, Creative, Chevrolet účastní, v nejednom případě znamená vstup na půdu z uměleckého pohledu nepoznanou. Navíc v případě úspěchu může být začátkem jejich slibné kariéry."

V kategorii Fotografie získala 1. místo Juliana Křížová s Jakubem Vlčkem z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na 2. místo porota určila Martina Nováka, Ditu Havránkovou a Tomáše Lumpeho z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a 3. místo obsadili Michael Buráň, Filip Beránek a Jiří Balát z Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

V kategorii Vizuální umění se stal vítězem Matej Rudinský, student Fakulty architektury STU Bratislava, před P. Přiráským z Akademie výtvarných umění a Andreou Stavrovskou z Fakulty architektury STU Bratislava.

V kategorii Video zvítězili Tomáš Hercog, Petr Bača a Jan Berghauer, studenti Univerzity J. E. Purkyně z Ústí nad Labem. Druhé místo patří B. Faiglové, P. Maršíkovi a T. Rojíkové z Orange Factory.

V kategorii Móda patří 1. místo Ľubici Mildeové, studentce Fakulty architektury STU Bratislava, na druhé místo porota nominovala Vandu Gábrišovou ze stejné školy.

Kromě finanční odměny pro první tři práce v každé kategorii je součástí ceny pro vítěze postup do celoevropského kola. Nejlepší z nejlepších pak kromě jiného získají možnost stáže ve špičkové firmě konkrétního oboru.

Evropské vítěze jednotlivých kategorií mezinárodní porota zveřejní v průběhu července 2011. Ceny pak budou odevzdány v rámci slavnostního večera pořádaného společností Chevrolet, za účasti vítězů všech disciplin. V soutěži se tradičně daří také našim studentům. Například v kategorii Fotografie již získali jedno vítězství a jedno druhé místo.

 

  • Young Creative Chevrolet po páté
  • Young Creative Chevrolet po páté
  • Young Creative Chevrolet po páté