name | autoweek.cz

Modernizovaná Kia Picanto je k objednání

Modernizovaná Kia Picanto je k objednání

13.05.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Společnost Kia Czech zveřejnila ceny a specifikace modernizovaného modelu Picanto. Jeho cena začíná na 319 980 Kč.

Kia Picanto slaví letos již 20 let na českém trhu a aktuálně uváděná podoba je již druhým faceliftem 3. generace. Celkově jezdí po tuzemských silnicích již téměř 9000 těchto vozů.

 

Rozsáhle přepracované Picanto dostalo nápadně přepracovanou přední a zadní část a rozšířenou bezpečnostní výbavu. Navíc byla vyztužena karoserie, která je nyní o 1 cm delší. Navzdory svým kompaktním vnějším rozměrům (délka 3605 mm) má Picanto prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 255 l resp. až 1010 l (se sklopeným opěradlem zadních sedadel).

 

Na výběr je nadále ze dvou zážehových motorů - 1,0 l o výkonu 46 kW (63 k) nebo pro verzi GT-Line 1,2 l  58 kW (79 k), které lze oba v závislosti na výbavě kombinovat kromě pětirychlostní přímo řazené i s pětistupňovou automatizovanou převodovkou Kia AMT.

 

Obrazovka infotainmentu má úhlopříčku 8“ a displej řidiče Supervision 4,2“. Součástí standardní výbavy je mimo jiné i navigační systém včetně online služeb Kia Connect a klimatizace.

 

„Segment malých vozů se v Česku za poslední čtyři roky výrazně proměnil. Ještě v roce 2020 si mohli zákazníci vybírat mezi 14 modely, v současnosti už má Picanto na trhu pouze čtyři konkurenty. Přesto jsme přesvědčeni, že stále existuje dostatečné množství lidí, kteří právě takový vůz hledají,“ uvedl obchodní ředitel Kia Czech Michal Dolanský. Cílovou skupinou modelu Picanto jsou především mladší začínající řidiči, kteří hledají svůj první automobil, dále řidiči vyžadující druhý vůz do rodiny a z firemních zákazníků zejména rozvážkové služby.

 

Picanto modelový rok 2025 lze objednávat již nyní, první dodávky by měly přijít v červenci 2024. Ceny začínají na 319 980 Kč a jako obvykle zahrnují sedmiletou (nebo 150 000 km) záruku výrobce Kia.