name | autoweek.cz

RAM 1500 REV nastavuje laťku vysoko

RAM 1500 REV nastavuje laťku vysoko

10.04.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Mohutný elektricky poháněný pick-up pro modelový rok 2025 posouvá laťku možností elektrického pohonu hodně vysoko. Elektrickou energií RAM 1500 REV zásobuje akumulátor s kapacitou 168 kWh,  za příplatek dokonce 229 kW.

Koncern Stellantis pro autosalon v New Yorku připravil světovou premiéru RAM 1500 REV. Mohutný kultovní, elektricky poháněný pick-up pro modelový rok 2025 elektrickou energií zásobuje akumulátor s kapacitou 168 kWh, která by měla stačit na ujetí 560 km. K dispozici by měl být dokonce i akumulátor s 229 kWh, která RAM uveze až 800 km. Kdo chce ještě víc, musí si počkat na prodlužovač dojezdu s motorem na benzin. Díky 800 V technologii lze během deseti minut dobít na dojezd 180 km.

 

Jinak RAM s ekologickým elektrickým pohonem nabízí působivé hodnoty: pohon se dvěma elektromotory poskytuje výkon 481 kW (654 k) a vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 s. Přitom konzervativně tvarovaný pick-up utáhne přívěs až 6,35 t. Otázkou je, zda tyto parametry přesvědčí i ortodoxní majitele legendární varianty s turbodiesely Cummins.

 

Nový pickup Ram REV se představí koncem roku 2024 jako klíčová součást strategie francouzsko-italského koncernu zaměřené na elektrifikaci celé modelové řady v nejdůležitějším segmentu severoamerického trhu.

 

Generální ředitel společnosti Stellantis Carlos Tavares uvedl, že pick-up RAM 1500 REV se bude vyrábět v USA, ale místo teprve bude oznámeno, protože detaily se stále ještě ladí. Dodal: „Spotřebitelé si vyberou Ram před ostatními pick-upy s elektrickým pohonem, protože předčí jejich výkonnost pokud jde o dojezd, rychlost nabíjení, tažení přívěsu a další faktory. Spousta konkurentů bude pod tlakem, aby se nás pokusili porazit.“

 

Ram přijde na trh koncem roku 2024, tedy víc než dva roky po podobných elektrických pick-upech, jako jsou Ford F-150 Lightning nebo Rivian R1T. General Motors plánuje začít dodávat elektrické pick-upy Chevrolet Silverado letos na podzim a generální ředitel Tesly Elon Musk řekl, že ještě letos začne v továrně v Texasu opakovaně odkládaná výroba nekonvenčního pick-upu Cybertruck.