bratislavský autosalon láká k návštěvě | Aktuality | autoweek.cz

Bratislavský autosalon láká k návštěvě

Bratislavský autosalon láká k návštěvě

19.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Autosalon v Bratislavě i letos potvrzuje své postavení největší automobilové přehlídky ve střední Evropě. Opět slibuje komplexní nabídku toho nejlepšího z automobilového průmyslu včetně evropské premiéry Volkswagenu Touareg. Konat se bude 24. do 29. dubna.
Autosalon přivede od 24. do 29. dubna do Bratislavy rekordní zastoupení značek, evropskou premiéru Volkswagenu Touareg (tento vůz se vyrábí v Bratislavě) a k tomu specialitu Mercedes-AMG Project ONE. Společně s 28. Autosalonem v Bratislavě proběhne i 24. výstava autopříslušenství a servisní techniky Autoservis.
 
Jako každý rok přinese autosalon v Bratislavě výstavní premiéry vozů, které byly teprve nedávno předvedeny v Ženevě. Letos jich návštěvníkům odhalí více než 80. Na autosalon poprvé přichází asijská značka elektromobilů ZhiDou a po dlouhém čase se představí značky Abarth, Dodge, Isuzu a Ram. Největším lákadlem bude studie dvoumístného supersportu Mercedes-AMG Project ONE, která přenáší techniku formule 1 do podoby silničního vozidla schopného jízdy na běžných komunikacích. Pohání jej zážehový šestiválcový turbomotor 1,6 l z F1 a čtyři elektromotory. Maximální rychlost je 350 km/h. Bude vyroben v limitované sérii 99 kusů a jeho cena se pohybuje kolem 2,5 milionu eur. V expozici Mercedes-Benz budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si zblízka i historicky první automobil Benz Patent Motorwagen, který si dal jako vozidlo poháněné zážehovým motorem v roce 1886 patentovat Carl Benz. mercedes ale představí i novou generaci třídy A.
 
Ve Slovenské výstavní premiéře bude představenou několik očekávaných modelů - kromě Volkswagenu Touareg Jaguar předvede sedan XE SV Project 8, který se vyrábí pouze v limitované sérii 300 kusů, Peugeot představí nový pětidveřový fastback 508, Toyota ukáže modernizovaný model Aygo z produkce TPCA v Kolíně, v expozici Hondy budou tři novinky - CR-V, Civic a Jazz 1,5 Dynamic. Slovenskou premiéru bude mít i nová Kia Ceed vyráběná v Žilině. Audi ve slovenské premiéře uvede A7 a speciál Audi R8 LMS týmu Audi Sport Slovakia. Před oficiálním uvedením na trh si mohou návštěvníci prohlédnout i novou Mazdu 6 a slovenskou premiéru bude mít i český roadster Kaipan 57a.
 
Bratislavský autosalon opět doprovázet prohlídka exkluzivních automobilů Exclusive Salon s vozy značek Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Rolls Royce. Bohaté zastoupení bude mít speciální přehlídka karavanů, obytných vozů a přívěsů - v tomto roce to bude rekordních 24 značek.
 
Značky, které se budou prezentovat na autosalonu: Abarth, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-AMG, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volkswagen užitkové vozy, ZhiDou.

Bratislavský Autosalon bude otevřen od 24. do 29. dubna, úterý 24. dubna je v době od 9:00 do 17:00 vyhrazeno novinářům a pozvaným hostům, pro veřejnost bude otevřeno ve středu až sobotu od 9:00 do 19:00 a v neděli od 9:00 do 18:00.
 
Vstupné: základní ve středu, čtvrtek, pátek a neděli 8 eur, v sobotu 10 eur, zlevněné (žáci a studenti, ZTP) 6 eur, v sobotu 8 eur, děti do 6 let s doprovodem zdarma.
Parkovné: osobní vozy a motocykly 6 eur, užitkové vozidlo 10 eur, autobus 20 eur.
  • Bratislavský autosalon láká k návštěvě
  • Bratislavský autosalon láká k návštěvě
  • Bratislavský autosalon láká k návštěvě
  • Bratislavský autosalon láká k návštěvě