chevrolet captiva - ideál letní dovolené | Aktuality | autoweek.cz

Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené

Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené

13.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizované SUV Chevrolet Captiva je atraktivním autem vhodným ke každodennímu použití i do nepohody. Nad konkurencí vyniká úrovní standardní výbavy i množstvím praktických doplňků na přání.

 

Captiva ukazuje, jak Chevrolet dokáže zhodnotit své zkušenosti se stavbou praktických víceúčelových vozidel pro jízdu v terénu. Jeho základem je platforma pro crossovery a SUV střední velikosti GM Theta. Pro evropské trhy jej společně se sesterským Opelem Antara vyrábí GM DAT v jihokorejském Bupyongu.

Pěti- nebo sedmimístný vůz může mít pohon všech kol a k tomu výkonné a hospodárné čtyřválce - zážehový Ecotec 2,4/123 kW nebo ve spolupráci s VM Motori vyvinutý turbodiesel Common Rail VCDi 2,2 l/120 nebo 135 kW. Vrchol nabídky představuje zážehový motor V6 SIDI 3,0 l/190 kW. Všechny motory mohou být vybaveny systémem Start/Stop.

Součástí standardní výbavy Chevroletu Captiva je šest airbagů, systém elektronické stability ESC, aktivní ochrana proti převrácení ARP, systém pro bezpečné sjíždění ze svahu DSC, asistent rozjezdu do stoupání HSA, hydraulický brzdový asistent HBA a elektricky ovládaná parkovací brzda.

K dispozici je standardně zásuvka na 12 V vzadu a v zavazadlovém prostoru. Standardně se dodává i klimatizace, elektricky ovládaná okna vpředu i vzadu, rádio s přehrávačem CD/MP3 s ovládáním na volantu a konektory USB i AUX a Bluetooth.

Chevrolet u svého SUV Captiva nabízí řadu doplňků, které poskytují záruku, že i při jízdě v terénu a za nepříznivého počasí posádka bezpečně dojede do cíle a doveze vše potřebné v pořádku.

Standardní výbavou vozu jsou střešní ližiny. Pro přepravu rozměrnějších předmětů je na ně připraven uzamykatelný střešní nosič. Chevrolet k němu nabízí rovněž další praktické doplňky, jako jsou nosiče na jízdní kola, nosiče lyží, střešní boxy a dokonce i speciální nosič na surf. Zatížení střechy může být až 100 kg.
Chevrolet Captiva může táhnout brzděný přívěs o hmotnost až 750 kg nebo nebrzděný s hmotností podle použitého motoru 1500-2000 kg. U Chevroletu pro příznivce caravaningu připravili speciálně pro Captivu zkonstruované pevné nebo odnímatelné tažné zařízení. Češi sice moc karavanům neholdují, ale za to s oblibou tahají nákladní přívěsy, takže i oni tuto nabídku určitě ocení. Tažné zařízení je konstruováno pro maximální statické svislé zatížení 800 N (80 kg).
Při častých jízdách v terénu je důležitá i možnost vyčištění vozu od nečistot, které se za nepříznivého počasí vždy dostanou dovnitř. Je to zdánlivá maličkost, ale u Captivy se všechny podlahové rohože snadno vyndavají a čistí, takže stačí málo a interiér opět vypadá jako nový.
Neméně důležitým detailem je ochrana úložného prostoru, který má objem 477 l a je standardně vybaven upevňovací sítí. K dispozici je pryžová vložka s protiskluzovým povrchem a se zvýšenými okraji, takže umožňuje i bezproblémovou přepravu vlhkých nebo špinavých předmětů. Navíc uložené předměty neputují po zavazadelníku a neruší svým hlukem díky standardně dodávané síti.
Boční nášlapné prahy nejen zvyšují atraktivitu off-roadovém vzhledu vozu, ale vzhledem k tomu, že jsou ocelové a přišroubované, mohou být v blátivém terénu také velmi užitečné.

  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené
  • Chevrolet Captiva - ideál letní dovolené