pneumatiky dayton pro smíšený provoz | Doprava | autoweek.cz

Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz

Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz

24.03.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Dayton rozšiřuje svou řadu pneumatik pro nákladní vozidla představením vodicích pneumatik Dayton D800M a záběrových pneumatik D800D pro smíšený provoz na silnici a v terénu. Poskytují odolnost a kvalitu za nejlepší cenu.
Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz se vyrábějí v Evropě a podléhají kontrole kvality společnosti Bridgestone. Díky tomu poskytují provozovatelům nákladních vozidel nejdůležitější provozní vlastnosti za nejlepší cenu na stejné seriozní úrovni jako řada silničních pneumatik Dayton pro nákladní vozidla, představená v roce 2015.
 
Odolné vůči proříznutí a vytrhávání dezénu
Obě nové pneumatiky Dayton pro smíšený provoz zvládnou práci v nejdrsnějších podmínkách v částečné mimosilniční dopravě na kamenité, šotolinové nebo sutinové cesty, například ve stavebnictví, při přepravě odpadu nebo těžbě dřeva.
 
Pneumatiky Dayton pro smíšený provoz jsou vyráběny tak, aby zaručovaly komfortní jízdu po drsném, nerovném povrchu a poskytovaly přilnavost a trakci, která je potřebná pro tento druh provozu. Díky označení M+S a alpskému symbolu odvádějí vynikající výkony dokonce i v zabláceném nebo zasněženém terénu, jakož i v nepříznivých zimních podmínkách. Jejich speciální pryžová směs, vyvinutá pro svou vysokou odolnost vůči proříznutí a vytrhávání dezénu, chrání běhoun a kostru pneumatiky před nákladným poškozením na drsném povrchu.
 
Možnost protektorování ještě více zvyšuje ekonomickou výhodnost
Díky osvědčenému know-how společnosti Bridgestone v oblasti konstrukce koster pneumatik lze obě nové odolné pneumatiky Dayton protektorovat – na rozdíl od levných pneumatik. Možnost protektorování výrazně prodlužuje životnost pneumatik Dayton, čímž se ještě více zvyšuje jejich ekonomická výhodnost.
 
„Pokud podnikáte v dopravě a občas musíte sjet z asfaltovaných silnic, nové robustní pneumatiky Dayton pro smíšený provoz vám poskytnou odolnost a dlouhou životnost potřebnou k odvádění perfektní práce,“ říká Harald Van Ooteghem, vedoucí divize pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy ve společnosti Bridgestone Europe.
 
Obě nové pneumatiky mají spojovací můstky mezi bloky běhounu v prostřední části styčné plochy, které zvyšují obvodovou tuhost a minimalizují pilovité opotřebení pneumatik. To prodlužuje životnost, maximalizuje provozuschopnost vozidel a snižuje náklady na údržbu. Design spojovacích můstků a dobrá odolnost pneumatik vůči nepravidelnému opotřebení přispívají také k tiché, komfortní jízdě na dálnici.
 
Pneumatiky Dayton D800M a D800D (s rozměrem 315/80 R 22,5) jsou vybaveny novou exkluzivní ztenčenou patkou (technologie slim bead), která minimalizuje hmotnost pneumatiky bez kompromisů v oblastech odolnosti, nosnosti, valivého odporu a provozních vlastností.
 
Pro každé počasí
Na tyto pneumatiky Dayton se mohou provozovatelé nákladních vozidel spolehnout po celý rok. Obě pneumatiky si bezpečně poradí také s jízdou na mokru, sněhu i ledu. Rozměr 315/80 R 22,5 v segmentu pneumatik s profilovým číslem 80 a pneumatiky se standardním rozměrem 13 R 22,5 nesou označení M+S a 3PMSF.
 
Nové vodicí pneumatiky Dayton D800M a záběrové pneumatiky D800D pro smíšený provoz jsou v současnosti nabízeny v rozměrech 315/80 R 22,5 a 13 R 22,5.