škoda začala vyrábět octavii green e line | Aktuality | autoweek.cz

Škoda začala vyrábět Octavii Green E line

Škoda začala vyrábět Octavii Green E line

29.08.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda zahájila výrobu deseti elektromobilů Octavia Green E line určených pro zkušební provoz, při němž se budou sbírat zkušenosti v běžném provozu. Škoda připravuje i vůz s hybridním pohonem s dobíjením - Plug-in hybrid.

Škoda Auto odstartovala výrobu deseti vozů Octavia Green E Line. Ty budou ve spolupráci s externími partnery sbírat podrobné informace o praktické využitelnosti, spolehlivosti a bezpečnosti elektromobilů. Octavia Green E Line je první vozem vyrobeným automobilkou Škoda s čistě elektrickým pohonem.

První vozy Octavia Green E Line vyrazí do provozu již na podzim tohoto roku. Na silnicích je řidiči rozeznají podle polepů a nového bezpečnostního prvku – zvukového generátoru, který do rychlosti 40 km/h simuluje zvuk motoru.

Škoda chce v těsné spolupráci s koncernem Volkswagen hrát vedoucí úlohu i v rozvoji elektromobility. Proto budou poznatky získané v reálném provozu v běžných městských podmínkách důležitým zdrojem informací pro další výzkum a vývoj v této oblasti.

Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj uvedl: „Naším jednoznačným cílem do budoucnosti je mobilita bez emisí. Myslím, že právě elektromobily jsou správnou odpovědí na neustále přísnější emisní limity a potřebu trvale udržitelné rozvoje automobilového průmyslu. Naše síla spočívá v odborné kompetenci a kvalifikaci pracovníků technického vývoje a širokých znalostech koncernu Volkswagen. Věřím, že právě tato kombinace nám umožní vyvinout elektromobil, který bude představovat krok kupředu.“

 

Vývoj elektropohonu je integrální součástí celé škály technologií, jimiž značka Škoda usiluje o snižování emisí a tím i spotřeby pohonných hmot. Vrcholem v tomto úsilí je řada modelů GreenLine druhé generace vybavených mj. start-stop systémem a rekuperací brzdné energie).

 

Zprávu o zahájení výroby testovacích vozů Octavia Green E Line doplňuje důležitá informace: Škoda zákazníkům do budoucna nabídne i první plug-in hybrid, tj. vůz s hybridním pohonem umožňující dobíjení akumulátorů ze zásuvky.

 

  • Škoda začala vyrábět Octavii Green E line
  • Škoda začala vyrábět Octavii Green E line
  • Škoda začala vyrábět Octavii Green E line
  • Škoda začala vyrábět Octavii Green E line