honda jazz bude prostornější | Nové modely | autoweek.cz

Honda Jazz bude prostornější

Honda Jazz bude prostornější

10.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Honda představuje třetí generaci modelu Jazz. Uvedení na trh proběhne v létě letošního roku. Navazuje na velmi dobrou reputaci svých předchůdců. Honda věří, že se jí podaří lépe prosadit díky většímu vnitřnímu prostoru. Hybridní verze bude v roce 2016.
Premiéru v Ženevě měla zcela nová generace Hondy Jazz, která přichází s modernizovaným interiérem a zcela novým zážehovým motorem 1,3 l. Ačkoli si zachovává typickou siluetu modelu Jazz, má velmi moderní design.
 
Třetí generace modelu Jazz vychází z globální platformy Honda pro automobily nižší třídy - stejné jako u nové generace crossoveru HR-V. I nadále využívá centrálně umístěnou nádrž paliva se sníženým profilem, díky níž se zvýšila výška vnitřního prostoru. Nový Jazz je delší o 95 mm s rozvorem náprav prodlouženým o 30 mm.
 
Konstrukce nosné struktury karoserie Honda Advanced Compatibility Engineering (Honda ACE) vylepšuje ochranu cestujících v případě čelní srážky a pomáhá minimalizovat riziko zaklínění pod jiné vozidlo či najetí na jiné vozidlo při čelním nárazu do velkého nebo menšího vozu. Díky Honda ACE je nový Jazz lehčí než jeho předchůdce
 
Přední kola jsou zavěšena na vzpěrách typu MacPherson, zatímco zadní nápravu tvoří zkrutný nosník průřezu H. Nová geometrie předního zavěšení zajišťuje přesnější řízení. Pokročilé systémy podpory řidiče využívají kameru a radar se středním dosahem.
 
Systém Honda Magic Seats nabízí unikátně variabilní vnitřní prostor a jeden z největších objemů zavazadlového prostoru ve své třídě. Jeho objem se zvětšil na 354 l, resp. 884 l když jsou zadní sedadla sklopená. Zadní sedadla Magic Seats jsou dělená v poměru 60:40 a lze je využívat v řadě konfigurací.
 
Ovládací prvky na volantu umožňují přepínat různá zobrazení informací na displeji na středové konzoli - podle úrovně výbavy je to 5“ multiinformační LCD displej nebo 7“ infotainmentový dotykový displej Honda Connect s přístupem k internetu.
 
Prostřednictvím speciální služby Honda App Centre lze instalovat další aplikace, které rozšiřují uživatelům možnosti využití připojení a infotainmentu a k dispozici je rovněž integrovaná navigace Garmin. Na displeji Honda Connect se rovněž zobrazují informace o vozu – například denní počítadlo kilometrů, údaje o úspoře paliva a délce jízdy. Kromě toho lze systém Honda Connect synchronizovat s chytrými telefony a dalšími multimediálními zařízeními prostřednictvím rozhraní MirrorLink, WiFi, Bluetooth, HDMI a USB.
 
Pro Evropu je určen jen nový zážehový motor 1,3 i-VTEC z řady Earth Dreams Technology má výkon 75 kW (102 k) při 6000/min. V Japonsku už je tento vůz (pod jménem Fit) k dispozici i s hybridním pohonem s motorem 1,5 l, který se do Evropy dostane v roce 2016.
 
  • Honda Jazz bude prostornější
  • Honda Jazz bude prostornější
  • Honda Jazz bude prostornější