name | autoweek.cz

Elektromobily Cupra Born elektrizují Skupinu ČEZ

Elektromobily Cupra Born elektrizují Skupinu ČEZ

02.12.2023 | | Tiskové zprávy

Skupina ČEZ převzala 34 elektromobilů Cupra Born v rámci elektrifikace svého vozového parku. Elektromobily Cupra Born budou zaměstnanci Skupiny ČEZ používat ke služebním cestám po celé České republice.

Značka Cupra uzavřela další úspěšný obchod na fleetovém trhu. V Autocentru Šmucler převzali zástupci Skupiny ČEZ flotilu 34 elektromobilů Cupra Born, která bude sloužit ke služebním cestám po celé České republice. Sofistikované a sportovně střižené elektromobily Cupra Born nabízejí bezpečnou a komfortní mobilitu s nulovými emisemi, kterou lze díky rychlému nabíjení využívat i pro překonávání velkých vzdáleností. Elektromobily Cupra Born dodané Skupině ČEZ poskytují nejvyšší výkon 170 kW (231 k) a disponují akumulátorem o využitelné kapacitě 77 kWh, která umožňuje maximální dojezd až 548 km.

 

„Jsme rádi, že je o značku Cupra na českém trhu velký zájem. Jen v letošním roce jsme dodali zákazníkům v ČR téměř 80 těchto výkonných a uživatelsky přívětivých elektromobilů. Ukazuje se, že elektrická auta postupně pronikají do fleetů různých typů firem. Tato velká předávka je symbolickým potvrzením tohoto trendu a my věříme, že zaměstnanci ČEZ ocení jízdní vlastnosti, spolehlivý provoz i komfortní dojezd na jedno nabití,“ říká Aleš Novák, ředitel divize Cupra společnosti Porsche Česká republika.

 

Skupina ČEZ pokračuje v rychlé proměně svého vozového parku ve flotilu ekologických aut. Většina z něj by měla v souladu s platným ESG závazkem ČEZ do roku 2030 sestávat z plně elektrických vozidel. Do konce letošního roku chtějí energetici jezdit ve 150 elektromobilech. Manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák tak převzal v plzeňském dealerství Autocentrum Šmucler 34 nových vozů Cupra Born od Aleše Nováka, ředitele divizí Seat&Cupra společnosti Porsche ČR, a Miroslava Bláhy, jednatele autorizovaného prodejce Autocentrum Šmucler.

 

„Letos se nám podařilo navýšit podíl alternativních paliv v naší flotile o desítky vozů, do konce roku budou naši zaměstnanci jezdit v téměř 150 elektromobilech. Daří se nám to i díky takzvanému dynamickému nákupnímu systému, který pomohl výrazně zefektivnit a zrychlit soutěžení dodavatelů nových aut. V příštích letech chceme počet elektromobilů navyšovat o další stovky ročně. Více než 30 vozů Cupra Born, které dnes přebíráme, bude k dispozici zaměstnancům ČEZ v interních autopůjčovnách po celé České republice pro jejich cesty za služebními povinnostmi,“ říká manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.