name | autoweek.cz

Lexus otevřel nový showroom na Smíchově

Lexus otevřel nový showroom na Smíchově

11.09.2009 | Antonín Matějka | Aktuality

Značka Lexus je od svého uvedení na trh roku 1989 po celém světě známa svou touhou po dokonalosti, výjimečnou kvalitou, špičkovými technologiemi svých produktů a ojedinělým konceptem kompletní péče o zákazníky. V rámci této filozofie bylo 11. září 2009 otevřeno jediné autorizované Lexus centrum v Praze na Smíchově v Donátově ulici.

 

 

Nový showroom vznikl přestavbou budovy, která se nalézá na velice frekventovaném místě u Vrchlického ulice v Praze na Smíchově. Na celkové zastavěné ploše objektu (953 m2) se nachází prodejní showroom o velikosti 310 m2 pro šest vystavených vozů. Lexus Praha má rovněž k dispozici 3 stání v servisní části, která zaujímá celkem 212 m2. Vlastní přestavba celého objektu dle firemních stanov značky Lexus trvala přibližně 2 měsíce a celkové náklady činily téměř 7 milionů korun.
Zakladatelem nového dealerství Lexus je holandská společnost Louwman Group, působící na evropském automobilovém trhu již od roku 1923. Od roku 1964 spolupracuje společnost se značkou Toyota a od roku 1990 i s prémiovou značkou Lexus. V historii společnosti bylo již importováno a distribuováno přes 2 milióny vozů různých značek. V současné době společnost v rámci celé evropské skupiny zaměstnává přes 1.000 přímých zaměstnanců a vlastní přes 30 prodejně-servisních středisek.
Na český trh vstoupila společnost Louwman Group v listopadu roku 2007, kdy otevřela své první autorizované prodejně-servisní centrum Toyota v Praze. V září 2009 společnost vstupuje na český trh také se značkou Lexus a otevírá autorizované centrum Lexus v Praze na Smíchově.
Touha po dokonalosti značky Lexus znamená neustálou snahu být lepší než ti nejlepší. Proto klade Lexus velký důraz na výběr svých partnerů i personálu. Klíčovým faktorem je proces neustálého zlepšování se. Cílem není pouze uspokojování, ale rovnou předvídání potřeb zákazníků.
Nové centrum Lexus na Smíchově splňuje i jiné evropské standardy této prémiové značky, které se vztahují nejen na vybavení servisu, ale také na aplikaci exkluzivních interiérových prvků v prodejní části. Mezi služby, které Lexus Praha standardně poskytuje, patří třeba náhradní vůz po dobu servisování vozu zákazníka, možnost odvozu vozu do či ze servisu na sjednaný termín údržby a zákazníci mohou taktéž využít špičkovou asistenční službu Lexus Euro Assistance, která je k dispozici 24 hodin denně na území celé Evropy. O tom, že se značce Lexus daří svou filozofii naplňovat, svědčí renomované studie zákaznické spokojenosti J.D.Power, ve kterých Lexus v USA a Velké Británii drží prvenství již několik let za sebou.