name | autoweek.cz

Multifunkční Ford Tourneo Courier

Multifunkční Ford Tourneo Courier

16.05.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Ford odhalil nový Tourneo Courier a E-Tourneo Courier, téměř 440 cm dlouhé pětimístné multifunkční vozidlo s velkorysým prostorem pro cestující i jejich zavazadla.

Nový kompaktní pětimístný, téměř 440 cm dlouhý minivan ve stylu SUV Tourneo Courier vychází z platformy Ford Glogal B (B2E) jako jeho užitkový sourozenec Transit Courier nové generace. Od léta bude Ford nabízet Tourneo Courier se zážehovým motorem EcoBoost 1,0 l/92 kW (125 k).

 

Elektrická verze E-Tourneo Courier má následovat na konci roku 2024 a bude poháněna motorem o výkonu 100 kW (136 k). „Produkty jako E-Tourneo Courier definují budoucnost Fordu v Evropě – plně elektrické, propojené a poháněné touhou po dobrodružství,“ řekl generální ředitel Ford Model e, Europe Martin Sander,.

 

Kokpit bude vybaven plně digitálním přístrojovým displejem Digiboard. Komunikační systém Ford Sync 4 se ovládá prostřednictvím centrální 12“ dotykové obrazovky.

 

Ford E-Tourneo bude mít aktualizace softwaru Over the Air (OTA) a při nejsilnější úrovni rekuperace bude zvládat jízdu s jedním pedálem. O kapacitě akumulátoru ani dojezdu zatím nebyly uvedeny žádné informace, stejně jako o objemu zavazadlového prostoru. Pod přední kapotou je prostor pro 44 l přihrádku.

 

Všechny verze se budou vyrábět v rumunském závodě v Craiově společností Ford Otosan.