name | autoweek.cz

Ford míří s elektrickou dodávkou do evropských měst

Ford míří s elektrickou dodávkou do evropských měst

10.04.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Ford koncem tohoto roku uvede na trh novou generaci svého kompaktního užitkového vozu Transit Courier. Na konec příštího roku je ohlášena také plně elektrická varianta E-Transit Courier.

Společnost Ford Motor představila novou generaci užitkového modelu Transit Courier, a to včetně elektricky poháněné verze, která má za cíl získat firemní zákazníky v Evropě a vyřadit ze hry začínající výrobce podobného typu vozidel.

 

Nová generace Ford Transit Courier byla, stejně jako ta odcházející, navržena na platformě Ford Glogal B (B2E), tedy stejné jako osobní modely Fiesta a Puma. Ford nejprve koncem tohoto roku uvede na trh novou generaci svého kompaktního Transitu Courier se zážehovými motory, plug-in hybridní a samozřejmě i turbodiesely jako součást modernizované řady menších užitkových dodávek pro evropský trh. Na konec příštího roku je ohlášena také plně elektricky poháněná varianta E-Transit Courier.

 

Nová generace Transitu Courier má nákladový prostor o 25 % větší než současný model - 2,9 m3 - a dokáže přepravovat těžší náklad. To znamená, že poprvé může naložit dvě europalety.

 

Elektrický E-Transit Courier bude cílit na evropské komerční zákazníky, kteří působí ve velkých městech, jako je například Paříž, kde úředníci naplánovali zákaz vjezdu do center pro vozidla se spalovacími motory. Ne všechny evropské země ale přecházejí na elektrická vozidla stejným tempem. Proto zůstanou v nabídce i Transity Courier se zážehovými motory a turbodiesely, které budou uvedeny na trh letos v létě. Zatímco se spalovacími motory bude kromě skříňové karoserie k dispozici také pětimístné rodinné kombi, E-Transit Courier se bude dodávat jen jako dvoumístná skříňová dodávka.

 

Všechny verze se budou vyrábět v rumunském závodě v Craiově společností Ford Otosan.