name | autoweek.cz

První snímky nového Fordu C-MAX

První snímky nového Fordu C-MAX

07.09.2009 | Antonín Matějka | Aktuality

Novinka společnosti Ford of Europe bude pravděpodobně patřit mezi největší hity letošního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento kompaktní velkoprostorový automobil opět míří na rodinnou klientelu s aktivním životním stylem.

Design nového Fordu C-MAX do značné míry vychází z fascinujícího koncepčního automobilu iosis-MAX, vystavovaného letos na jaře v Ženevě, a do segmentu kompaktních víceúčelových vozidel (MAV) přináší zcela novou úroveň stylu a přitažlivosti.

Na rozdíl od jiných vozů v tomto segmentu sází nový Ford na dynamičtější vzezření v duchu „kinetického designu\" s klesající linií střechy, přitom však zachovává osvědčené přednosti modelu Ford C-MAX, jako je komfort, prostornost a všestrannost.

Nový Ford C-MAX přivádí do portfolia značky Ford celou řadu nových technických řešení, zejména zcela nový zážehový agregát EcoBoost 1,6 l s přímým vstřikováním benzinu, a také nejvyspělejší bezpečnostní a komfortní prvky, například systém poloautomatického podélného parkování nebo systém sledování mrtvých úhlů.

Ford C-MAX zamíří k evropským zákazníkům ve druhé polovině roku 2010 jako první představitel nové generace globálních modelů Ford, vyvinutých na nové platformě pro segment nižší střední třídy. Významnou součástí této globální řady bude rovněž Ford Focus nové generace, připravovaný k uvedení na trh v závěru roku 2010.