name | autoweek.cz

Renault Kangoo Van - Mezinárodní dodávka roku 2022

Renault Kangoo Van - Mezinárodní dodávka roku 2022

22.11.2021 | Vladimír Rybecký | Doprava

Nová generace Renaultu Kangoo Van byla zvolena Mezinárodní dodávkou roku 2022 (IVOTY 2022).
Pro evropskou porotu International Van of the Year (IVOTY) je hlavním kritériem pro udělení ceny přínos pro standardy segmentu lehkých užitkových vozidel v oblasti efektivity, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologických standardů. Renault získal ocenění IVOTY již počtvrté, a to po modelech Master v roce 1998, Trafic v roce 2002 a Kangoo Z.E. v roce 2012.
 
Předseda poroty IVOTY Jarlath Sweeney předal cenu International Van Of The Year 2022 pro novou generaci Renaultu Kangoo Van Marku Sutcliffovi řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault na veletrhu Solutrans v Lyonu. Celoevropská porota, složená z 24 novinářů s odbornými znalostmi v oblasti užitkových, průmyslových a dopravních vozidel, zařadila nejnovější dodávku Renault na první místo v seznamu 14 lehkých užitkových vozidel 11 různých značek uvedených na trh v posledních měsících.
 
Nový Kangoo Van je určen především náročným vozovým parkům, řemeslníkům a obchodníkům, kteří hledají vozidlo na míru, vybavené nejnovějšími technologiemi a inovacemi pro profesionály. Díky bočnímu otevírání „Open Sesame by Renault“, které umožňuje přístup do vozu o šířce 1,45 m, nabízí nový Kangoo Van užitečnou a chytrou inovaci, která dosud nebyla na trhu k vidění. Nový Kangoo Van bude na jaře 2022 k dispozici také v elektrickém provedení a později i v prodloužené verzi.
 
Nový Kangoo Van se vyrábí ve Francii v továrně Renault v Maubeuge v regionu Hauts-de-France. Od svého uvedení na trh v roce 1997 vyrobil Renault po celém světě 4,3 milionu vozů Kangoo ve třech generacích modelů, a to jak ve verzi osobní, tak užitkové.