name | autoweek.cz

Škoda Auto již po 22. exportérem roku

Škoda Auto již po 22. exportérem roku

19.12.2016 | | Tiskové zprávy

Škoda Auto byla již po 22. vyhlášena exportérem roku. Zvítězila v kategoriích Objem exportu 2015 a Objem exportu 1993 – 2015. Škoda Auto realizovala zhruba 8,0 % objemu českého exportu v roce 2015.
Škoda Auto v minulém roce dodala společnost do zahraničí zboží a služby za více než 282 miliard korun. To představovalo 8 % celkového objemu exportu České republiky v roce 2015.
 
​„Škoda Auto v minulých 25 letech zaznamenala skvělé úspěchy a dnes je mezi mezinárodními velkovýrobci pevnou veličinou. Naše úspěšná série titulů Exportér roku dokládá dynamický rozvoj našeho podniku. V následujících letech chceme v úspěšném kurzu pokračovat a atraktivními vozy získávat pro značku Škoda nové zákazníky. Dobrým exportérem může být jen silná společnost, která investuje a dlouhodobě se rozvíjí,“ řekl člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast lidských zdrojů Bohdan Wojnar při udílení cen v Kaiserštejnském paláci v Praze.
 
Trofej Exportér roku v kategorii objem exportu z rukou ministra průmyslu a obchodu České republiky Jana Mládka za společnost Škoda Auto převzal člen představenstva zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar. Soutěž proběhla pod záštitou České hospodářské komory.
 
Vedle ocenění za rok 2015 se česká automobilka umístila na prvním místě v kategorii Objem exportu 1993 – 2015. Kromě toho byla značka také oceněna titulem Největší exportér Středočeského kraje. Škoda zároveň obdržela zvláštní Cenu rozhodčího soudu Hospodářské a Agrární komory ČR.