name | autoweek.cz

Škoda Auto představila svůj pohled na elektromobilitu

Škoda Auto představila svůj pohled na elektromobilitu

16.11.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Na veletrh e-Salon 2023 se přišlo podívat na elektromobily, hybridní i jiné ekologické dopravní prostředky a dobíjecí technologie a další segmenty elektromobilní infrastruktury 23 000 zájemců.

Úvodní den patřil odborníkům a novinářům. V rámci úvodního dne proběhla na stánku Škoda Auto tisková konference za účasti vedoucího českého zastoupení mladoboleslavské automobilky Jiřího Maláčka.

 

Škoda Auto chce do roku 2030 dosáhnout 70% podíl elektromobilů na svém celkovém prodeji v Evropě. Očekává, že v Evropské unii se prodej nových elektromobilů vyrovná prodeji vozů se spalovacími motory kolem roku 2028. V České republice bude tento přechod pomalejší, protnutí prodejních křivek obou typů pohonů by mělo nastat po roce 2032.

 

Aby to bylo možné dosáhnout, Škoda Auto do roku 2026 uvede na trh minimálně tři další plně elektrické modely. Dva z nich – kompaktní SUV Elroq a městský elektromobil segmentu A0 – byly v Letňanech k vidění ve formě skulptur. „Pevně věřím, že právě tyto modely budou pro značku Škoda průlomem na cestě k elektromobilní budoucnosti,“ uvedl Jiří Maláček.

 

Pro automobilový průmysl v České republice je důležité, že ve velkém vyráběné kompaktní SUV Elroq, které bude představovat klíčový model v nabídce značky, se bude vyrábět v Mladé Boleslavi. Škoda Auto také potvrdila, že rovněž nová generace modelové řady Enyaq a připravované velké sedmimístné elektricky poháněné SUV na bázi konceptu Vision 7S se rovněž budou vyrábět v České republice. Naproti tomu nejmenší model pro segment A0 se bude vyrábět společně se svými sourozenci Volkswagenem ID.2 a Cupra ve Španělsku.