name | autoweek.cz

VinFast oficiálně uvedl VF 6

VinFast oficiálně uvedl VF 6

06.10.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

VinFast ve Vietnamu oficiálně uvedl svůj první elektrický model v segmentu B-SUV. VinFast VF 6 je elektrické vozidlo vybavené pokročilou technikou a chytrými funkcemi.

Na vietnamském trhu je VinFast VF 6 dodáván ve dvou verzích Base a Plus. Zákazníci mohou své objednávky zadávat v prodejnách VinFast, v síti prodejců nebo prostřednictvím webové stránky s využitím atraktivní zvýhodněné nabídky. Konkrétně zákazníci obdrží pobídky až 20 milionů VND (19 000 Kč) při objednávce od 20. října do 30. října 2023 s dokončením procesu nákupu do tří měsíců od data, kdy VinFast začne dodávat VF 6 zákazníkům. Nabídka se nevztahuje na zákazníka, který při nákupu změní jméno majitele.

 

VinFast také zobrazuje VF 6 ve VinFast Stores a v síti showroomů jeho prodejců po celé zemi, což zákazníkům umožní seznámit se s ním ještě předtím, než učiní rozhodnutí o objednávce. Očekává se, že dodávky modelů VinFast VF 6 vietnamským zákazníkům budou zahájeny do konce roku 2023.

 

VF 6 je po VF e34, VF 8, VF 9 a VF 5 dalším strategickým modelem v řadě elektrických vozidel VinFast. Tento model se vyznačuje designem vytvořeným studiem Torino Design. Poskytuje prostorný a pohodlný interiér pro celou rodinu, vysoký výkon a širokou škálu chytrých technologií a funkcí.

 

VinFast VF 6 je dlouhý 4238 mm s rozvorem náprav 2730 mm. To zajišťuje dostatečný vnitřní prostor, ekvivalentní vozům se spalovacím motorem v segmentu C. VF 6 zaujme výrazným LED světelným pásem VinFast a atraktivními litými koly velikosti až 19“.

 

Obě verze VF 6 jsou vybaveny akumulátorem LFP s kapacitou 59,6 kW, který umožňuje dojezd až 399 km, resp. 381 km. Trakční elektromotor má výkon 100 kW resp. 150 kW s maximálním točivým momentem 135 N.m resp. 310 N.m.

 

Začátkem roku 2024 bude VF 6 Plus bezplatně na dálku (OTA) aktualizován, aby integroval pokročilý asistenční systém řidiče. Aktualizace přinese pro VF 6 Plus různé funkce, včetně asistentu pro dopravní zácpy, dálničního asistentu, asistentu pro udržení v jízdním pruhu, asistentu pro centrování jízdního pruhu, adaptivního tempomatu, rozpoznávání dopravních značek, automatického nouzového brzdění a dalších.

 

Virtuální asistent VinFast je k dispozici pro interakci s řidiči pomocí multiregionálních vietnamských hlasových příkazů, odpovídání na otázky a poskytování kontroly nad vozidlem. Stejně jako všechna elektrická vozidla VinFast zahrnuje VF 6 nadstandardní poprodejní servis, jako je záruka 7 let nebo 160 000 km, zvláštní poprodejní služby a závazek odkupovat ojeté elektrické vozy po pěti letech za atraktivní cenu.

 

VinFast VF 6 je ideální volbou pro vietnamské rodiny se základní cenou 675 milionů VND bez akumulátoru (640 000 Kč) nebo 765 milionů VND včetně akumulátoru (730 000 Kč).