name | autoweek.cz

Volkswagen Scirocco R: ostré Scirocco je na světě

Volkswagen Scirocco R: ostré Scirocco je na světě

14.10.2008 | Luděk Šipla | Aktuality

V souvislosti se zahájením 24-hodinovky na Nürbugringu bylo oficiálně představeno Volkswagen Scirocco R. K atraktivnímu kabátu standardního Scirocca se přidalo několik funkčních úprav aerodynamiky a techniky a spolu se zvětšeným stádem koní pod kapotou tak vznikl pořádně ostrý hothatch.

Scirocco R designově vychází z okruhové verze GT24. Zdědilo od ní přední nárazník s velkými otvory sání vzduchu pro motor a brzdy a integrovaným spoilerem. Na zádi se zase objevil funkční difuzor a zvětšený spoiler na horní hraně dveří. Agresivní vzhled doplňují nová 18\" kola „Talladega\".

Pod kapotou bude pracovat přepracovaná jednotka z Golfu GTI o objemu 2,0 l s celkovým výkonem 265 koní a 350 N.m točivého momentu. Výkon bude přenášen na přední kola přes manuální nebo dvouspojkovou převodovku DSG. Zrychlení z 0-100 km/h zabere 6,5 s (s DSG 6,4 s). Nejvyšší rychlost bude standardně elektronicky omezena na 250 km/h.

Podvozek bude vybaven tvrdším odpružením a celkově bude ještě blíž k vozovce. Elektronický diferenciál XDS a velké brzdové kotouče velikosti 345 mm na předních a 310 mm na zadních kolech zajistí patřičnou sebedůvěru na silnici.