name | autoweek.cz

ZF posiluje přítomnost v Číně

ZF posiluje přítomnost v Číně

11.09.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Německý dodavatel v automobilovém průmyslu ZF Group otevřel nové R&D centrum v Kuang-čou, kde současně zahájil výstavbu výrobního závodu na elektroniku. Rovněž investuje do výrobní základny automobilových airbagů a výzkumného a vývojového centra ve Wu-chanu.

Generální ředitel ZF Group Holger Klein uvedl, že výzkumné a vývojové aktivity společnosti v Číně nabývají na důležitosti, protože skupina zde potřebuje lokalizaci, aby získala rychlost na trhu, který popsal jako velmi milující inovace.

 

„Budeme pokračovat v inovacích a investovat v Číně, která je světovou jedničkou v oblasti špičkových iteračních technologií. Další rozšíření výroby a výzkumu a vývoje v Číně odráží odhodlání a důvěru ZF v čínský trh. Zůstáváme oddáni Číně s neustálými investicemi do rozvoje naší lokalizační strategie a mobility nové generace,“ řekl člen představenstva ZF Group Stephan von Schuckmann.

 

Skupina ZF otevřela nové R&D centrum v Kuang-čou (Guangzhou), hlavním městě jihočínské provincie Kuang-tung (Guangdong), kde také zahájila výstavbu závodu na elektroniku pro automobily. Technologické centrum v Kuang-čou je čtvrtým R&D centrem ZF v Číně a prvním v jižní Číně. Zaměřuje se na oblasti, jako jsou vývoj softwaru, mechatronický design a systémová integrace. Závod v Kuang-čou bude druhou továrnou na automobilovou elektroniku ZF v Číně. Její produkty budou zahrnovat pokročilé asistenční systémy pro řidiče (ADAS), bezpečnostní elektroniku a ovladače podvozku. Sériová výroba je plánována na rok 2025.

 

ZF Group podepsala dohodu s Wu-chanskou zónou ekonomického rozvoje WEDZ v provincii Chu-pej ve střední Číně, kde bude investovat do centra pro výrobu automobilových airbagů a výzkumného a vývojového centra. Po dosažení maxima dosáhne roční produkce 3 miliard jüanů (378 milionů eur). Projekt s plánovanou investicí 150 milionů eur a celkovou plánovanou pracovní silou 1200 zaměstnanců pokrývá výzkum a vývoj, výrobu a prodej airbagů. Hlavními zákazníky budou místní zákazníci s přímým i nepřímým exportem do jihovýchodní Asie, Japonska, Koreje, ale i Evropy a Ameriky. Wu-chanské výzkumné a vývojové centrum se stane největším prototypovým centrem pro nové produkty airbagů v asijsko-pacifickém regionu.

 

„ZF hraje stále důležitější roli v Číně a v globálním řetězci automobilového průmyslu a dodavatelském řetězci. Budeme pokračovat v investicích v Číně, zůstaneme na špičce v oblasti technologií a přispějeme k udržitelnému rozvoji Číny. ZF vstoupila do Wu-chanu v roce 2011,“ řekla Renee Wangová (na fotografii), výkonná viceprezidentka ZF Group a prezidentka ZF China and Operation Asia Pacific.