name | autoweek.cz

30 let VWFS na českém trhu

30 let VWFS na českém trhu

11.08.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Volkswagen Financial Services oslavil třicátiny na českém trhu.

Přesně před třiceti lety, 10. srpna 1992, vstoupil Volkswagen Financial Services na český trh financování vozidel – tehdy pod značkou ŠkoFIN. Za tři dekády se stal synonymem pro financování osobních i užitkových vozidel a lídrem určujícím trendy celého trhu.

 

Od počátku letošního roku si Volkswagen Financial Services se svými zákazníky a obchodními partnery toto výročí připomíná prostřednictvím řady akcí. Samotný „narozeninový den“ společnost věnovala svým zaměstnancům, bez nichž by se nemohla stát nejúspěšnější firmou českého trhu financování vozidel. 

 

„Uplynulých třicet let na českém trhu nebylo často snadných. Zažili jsme ekonomické krize, politické změny, přírodní katastrofy i celosvětovou pandemii. To ovlivňovalo i naše zákazníky. Vždy jsme však byli schopni rychle zareagovat, přijít s inovacemi, které nás i naše klienty posunuly dopředu. To bychom nikdy neodkázali bez našich zaměstnanců. Proto jsme symbolický narozeninový den naší společnosti věnovali právě jim,“ řekl jednatel společnosti Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil.

 

V den založení společnosti, 10. srpna, čekalo na zaměstnance netradiční překvapení – úniková hra přenesená do kancelářských prostor. Dále měli možnost účastnit se kreativního workshopu, jehož výsledkem bylo květinové aranžmá, které putovalo do domova seniorů Sue Ryder. Ten společnost Volkswagen Financial Services dlouhodobě podporuje nejen finančně, ale i dobrovolnickou prací. Na jaře zde její zaměstnanci například vlastnoručně zajistili květinovou výsadbu. Součástí oslav 30 let na českém trhu byla i letní party pro zaměstnance v pražských Žlutých lázních.

 

S oslavou kulatého výročí společnost nezapomněla ani na své obchodní partnery v čele s importéry a zástupci dealerské sítě koncernu Volkswagen. Jejich úzká a profesionální spolupráce má na úspěších společnosti zásadní podíl. Nejdůležitější milníky uplynulých tří dekád si společně připomněli v rámci galavečera ve Španělském sále Pražského hradu.

 

„Před sebou máme další etapu, ve které se budeme dále zdokonalovat a profesionalizovat naše služby tak, aby vždy odrážely ty nejmodernější globální i lokální trendy a požadavky našich zákazníků,“ uzavřel Vratislav Strašil.