name | autoweek.cz

500 vozů  Toyota Mirai pro olympiádu v Paříži

500 vozů Toyota Mirai pro olympiádu v Paříži

06.10.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Toyota oznámila, že pro Olympijské hry v Paříži v roce 2024 dodá 500 vozů Mirai poháněných palivovými články aby se staly součástí oficiálního vozového parku OH. Využívat budou vodík produkovaný z obnovitelných zdrojů, který dodá společnost Air Liquide.

Toyota se jako celosvětový partner olympijských a paralympijských her snaží poskytovat řešení trvale udržitelné mobility, napomáhající rozvíjet inkluzivní společnost bez uhlíkové stopy. Mirai, poháněný palivovými články na vodík, je podle Toyoty jednou z cest k tomu zbavit svět uhlíkových emisí.

 

„Jedním z cílů, který jsme si pro Paříž 2024 stanovili, je uspořádat ukázkové a ekologicky zodpovědnější hry. Nesmírně nás těší, že nám v tomto směru Toyota pomůže,“ uvedl Tony Estanguet, prezident her v Paříži 2024. „S organizačním výborem her v Paříži 2024 máme společné ambice, a to co nejvíce snížit dopady her na životní prostředí prostřednictvím stoprocentně elektrifikované flotily osobních vozů,“ dodává Cédric Borremans, vedoucí divize olympijských a paralympijských her ze společnosti Toyota Motor Europe.

 

„V roce 2018 Akio Toyoda oznámil, že Toyota Group prodělá zásadní obrat. Přemění se z klasického výrobce automobilů ve firmu poskytující služby mobility. Naším cílem v souladu s tímto novým směřováním je překračovat hranice odvětví budováním lepší společnosti na základě uhlíkové neutrality,“ uvedl Frank Marotte, předseda a generální společnosti Toyota France.

 

Toyota na cestě k dosažení uhlíkové neutrality prosazuje multi-technologický přístup k mobilitě prostřednictvím různorodé nabídky elektromobilů s akumulátory, elektromobilů s palivovými články, plně hybridních vozidel a plug-in hybridů. Díky tomu mohou zákazníci z nejrůznějších částí světa používat taková vozidla s nulovými nebo nízkými emisemi, která nejlépe odpovídají jejich konkrétním potřebám.