name | autoweek.cz

Alcar představuje novinky od značek AEZ a DOTZ

Alcar představuje novinky od značek AEZ a DOTZ

26.02.2023 | Vladimír Rybecký | Autoservis

Prémiové značky AEZ a DOTZ si pro rok 2023 připravily celkem devět nových designů litých kol. Motoristé s nimi mají možnost individuálně si zkrášlit své auto ať již jde o automobil kompaktní nebo střední třídy, SUV nebo elektricky poháněný sportovní vůz.

Novinky jsou pro mnoho vozů k dispozici se schválením ECE v originálním rozměru, takže není potřeba je zapisovat do TP vozidla.

 

Exkluzivní novinkou je elegantní vícepaprskové kolo AEZ Alaska s mohutným vzhledem a optimalizovanou hmotností, vytvořené na míru pro elektricky poháněné prémiové sportovní vozy Porsche Taycan a Audi e-tron GT. Nabízí se ve dvou variantách s černým lakováním (Alaska black) a v kombinaci černého laku a leštěné čelní plochy (Alaska dark) v rozměrech od 9x20“ do 11,5x21“. Design AEZ Alaska je pro tyto futuristické elektromobily schválen v originálních rozměrech.

 

AEZ Montreal má sportovně elegantní design s dvojitými paprsky, který je k dispozici ve dvou barevných provedeních s leskle černým lakováním (Montreal black) a v kombinaci leštěné čelní plochy (Montreal dark). Má široké spektrum aplikací v rozměrech od 7x18“ do 8,5x20“. Díky položkám v originálních rozměrech může kompaktní středová část s úzkými paprsky vylepšit vzhled mnoha automobilů se schválením ECE např. Hyundai Tucson a Ioniq 5, Kia Xceed a Sportage, Peugeot 508, Škoda Octavia a Kodiaq, Volvo XC40 aj.

 

Extravagantní design překřížených paprsků DOTZ Fuji se pyšní konstrukcí se sníženou hmotností. Sportovní lité kolo je k dispozici v rozměrech od 7,5x18“ do 9x20“, a to i ve čtyřděrové variantě. Svým atraktivním vzhledem doplní mnoho modelů kompaktní a střední třídy jako jsou BMW řady 5, Cupra Born, Mercedes-Benz třídy C, Seat Ateca, Škoda Octavia, Volkswagen Golf a mnoha dalších. Varianta s lesklým zlatým lakem DOTZ Fuji gold dodá automobilu jedinečný výraz. Kromě toho je k dispozici také v povrchové úpravě se šedým metalickým lakem (Fuji grey) a lakem doplněným leštěnou čelní plochou (Fuji dark).

 

LongBeach je první design od značky DOTZ vyvinutý pro SUV. Motoristé si mohou vybrat ze dvou barevných variant dark a black. DOTZ LongBeach s paprsky ve tvaru Y je v rozměrech 9x20“ až 10,5x22“ a s nosností až 1054 kg ideální pro střední a velká SUV s mnoha aplikacemi v originálních rozměrech - se schválením ECE pro Audi Q7 a Q8, BMW iX, X5 a X6, Porsche Macan, Range Rover, Tesla Model Y a Volkswagen Touareg, a s KBA pro SUV značek Mercedes-Benz, SsangYong a Volvo.

 

Motoristé si mohou všechny novinky, které se dodávají s tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu v unikátním ALCAR 3D konfigurátoru kol na www.alcar.cz. K sadě litých kol AEZ nebo DOTZ mohou navíc získat zdarma bezpečnostní šrouby nebo matice Sicuplus.