name | autoweek.cz

ALD Automotive se mění na Ayvens

ALD Automotive se mění na Ayvens

03.05.2024 | | Tiskové zprávy

Nová globální značka udržitelné mobility Ayvens v ČR spravuje 28 000 vozů.

Na český trh přichází nová globální značka udržitelné mobility Ayvens. Česká republika se tak stala desátou z celkem 42 zemí, do které Ayvens vstupuje. V tuzemsku vznikla značka přejmenováním předního poskytovatele operativních leasingů ALD Automotive. Za cíl si dává představit nový svět mobility, který je plynulejší, udržitelnější a dostupnější. Vozový park Ayvens v Česku v současné době čítá téměř 28 000 osobních a užitkových vozidel.

 

Nová globální značka Ayvens se na mezinárodním a ve většině případů také lokálním poli zrodila v rámci fúze společností LeasePlan a ALD. V České republice k fúzi nedošlo z důvodu neschválení příslušnými antimonopolními úřady.  Značka Ayvens tak na tuzemském trhu vzniká přejmenováním leasingové společnosti ALD Automotive, která zde působí už téměř 30 let. Ke změně názvu na Ayvens dochází k 2. květnu 2024.

 

Cíli nové globální značky Ayvens jsou stát se jedním z lídrů v oblasti čisté mobility a aktivně se podílet na digitální transformaci celého automotive odvětví.

 

„Představení Ayvens je významným strategickým milníkem ve vývoji naší společnosti. Jsem přesvědčený, že tento krok bude velkým přínosem pro naše zákazníky, dodavatele i zaměstnance. Věřím, že díky zápalu a zkušenostem našich zaměstnanců dokážeme zákazníkům nabídnout nejlepší služby na trhu. Jsme opravdu hrdí, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě s novou značkou a identitou,“ říká generální ředitel společnosti Ayvens Pavel Fořt.

 

Vozový park Ayvens v České republice čítá téměř 28 000 osobních a užitkových vozidel, která zprostředkovává více než 6000 zákazníkům z řad firem, veřejných institucí, drobných podnikatelů a privátních klientů. V globálním měřítku spravuje Ayvens vozový park o celkovém počtu 3,4 milionu vozidel. Jeho součástí je i největší flotila elektromobilů různých značek na světě.

 

Vysoké ambice

Cílem Ayvens je poskytovat jednodušší, chytřejší a udržitelnější řešení mobility. Své služby bude nabízet ve všech zákaznických segmentech. Řešení u ní najde každý – od velkých korporátních klientů přes malé a střední podniky až po soukromé zákazníky. Ještě více než doposud se přitom Ayvens zaměří na rozvoj digitálních řešení.

 

„Naší ambicí je co nejrychlejší propagace značky Ayvens na tuzemském trhu a získání pozice lídra odpovídající postavení značky na globální úrovni. K tomu by nám měla napomoci rozsáhlá mediální kampaň a spolu s ní i obrovská zkušenost obou spojujících se společností, díky které máme nejkomplexnější nabídku služeb v té nejvyšší možné kvalitě. Mojí osobní prioritou je rovněž zaměření na profesionální a transparentní komunikaci a osobní zainteresovanost každého zaměstnance na spokojenosti našich klientů,“ říká Martin Štětina, obchodní ředitel společnosti Ayvens.

 

Nová identita

Spolu s novým jménem představila značka i novou vizuální identitu symbolizující dynamičnost a pokrok postavený na pevných základech dvou silných společností. Nové logo zdůrazňuje příslušnost ke skupině majoritního akcionáře Société Générale.