name | autoweek.cz

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4

Alfa Romeo Tonale Plug-In Hybrid Q4

29.11.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Alfa Romeo představila nejsportovnější verzi modelu Tonale. Tonale Plug-In Hybrid Q4 bude k dispozici v exkluzivní zaváděcí edici Edizione Speciale.

Alfa Romeo se transformuje ze značky s nulovým zastoupením elektrifikovaných vozidel na začátku roku 2022 ve výrobce s kompletní nabídkou vozidel s nulovými emisemi v roce 2027. Tonale Plug-In Hybrid Q4 předznamenává směr, kterým se chce Alfa Romeo ubírat, pokud jde o pojetí sportovnosti.

 

Plug-in hybridní pohon Q4 s největším systémovým výkonem 206 kW (280 k) kombinuje přeplňovaný čtyřválec 1,3 MultiAir/132 kW (180 k) s šestistupňovou automatickou převodovkou pro pohon předních kol a elektromotor s výkonem 90 kW a točivým momentem 250 N.m pro pohon zadních kol. Akumulátor má kapacitu 15,5 kWh. Zrychlení z 0 na 100 km/h vůz dosahuje za 6,2 s, maximální rychlost je v elektrickém režimu 135 km/h a v hybridním 206 km/h.

 

Nový infotainment s aktualizacemi Over The Air (OTA) je součástí standardní výbavy. Digitální přístrojový panel tvoří TFT displej 12,3“ a hlavní dotykový displej má rozměr 10,25“. Tonale Plug-In Hybrid Q4 nabízí inovativní cestu zákazníkům od online nákupu po certifikát NFT (Non Fungible Token) vycházející z technologie blockchain karty. Alfa Romeo je prvním výrobcem, který technologii NFT propojil s vozidlem. Na základě volby zákazníka technologie NFT vygeneruje certifikát, který garantuje identitu vozidla, jako i jeho řádnou údržbu, a podporuje tak jeho zůstatkovou hodnotu.