name | autoweek.cz

Alpine vstupuje na český trh

Alpine vstupuje na český trh

21.06.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Renault ohlásil otevření svého prvního prodejního místa značky Alpine v České republice. Současně byl na český trh uveden model Alpine A 110.
Po úspěšném roce 2021 s velmi silným nárůstem objemu prodeje o 74 % na 2659 prodaných vozů se značka Alpine v rámci ambiciózního strategického plánu zaměřuje na mezinárodní rozvoj s postupným zvyšováním počtu prodejních míst. V souladu se strategií silné mezinárodní expanze se rozhodla po Maďarsku a Slovinsku otevřít nový trh i v České republice.
 
První centrum Alpine v Praze bude provozovat jeden z největších prodejců vozů Renault a Dacia, společnost Pyramida Plus Průhonice Jiřího Sudíka. Showroom se nachází v nákupní zóně Průhonice. Jsou zde použity nejnovější prvky vizuální identity značky.
 
„Jsme nadšení, že máme možnost uvést značku Alpine na český trh. Značka Alpine v sobě spojuje tradici, specializovanou zakázkovou výrobu, zkušenosti na poli výzkumu a vývoje a popularitu formule 1. Legendární model Alpine A110 si získal srdce fanoušků svojí mrštností, rychlostí a zejména jedinečným řidičským zážitkem za volantem. Otevření Alpine centra v České republice je součástí expanze značky v Evropě s cílem propagovat jedinečný sportovní styl života, který je založen na tradičním DNA značky Alpine a současně i na posledních inovacích skupiny Renault. Umožnění vstupu značky Alpine na český trh po dvou letech naší snahy vnímáme jako vyjádření důvěry a současně jako závazek,“ řekl generální ředitel společnosti Renault Česká republika Zdeněk Grunt.
 
Obchodní ředitel značky Alpine Régis Fricotté, který k uvedení značky na český trh přijel do Prahy, k tomu dodal: „V rámci Skupiny Renault vznikla samostatná obchodní jednotka Alpine. V roce 2017 jsme uvedli model A110 a začali ho prodávat v některých zemích. Nyní je pro nás důležité během 18 měsíců rozšířit prezenci do dalších zemí, a to i do České republiky. V roce 2021 jsme prodali 2659 vozů Alpine, což bylo o 74 % víc než o rok dřív, přičemž víc než 50 % dodaných vozů směřovalo mimo Francii. V prvním pololetí letošního roku pokračuje růst prodeje, když Alpine už registruje dvojnásobek objednávek ve srovnání s loňským rokem. Podobně se počet sta dealerů v roce 2021 podařilo do konce června 2022 navýšit na 139 včetně České republiky, přičemž 22 koncesí je mimo Evropu.“
 
100 % elektrická budoucnost
Rozvoj značky Alpine je podpořen ambiciózním produktovým plánem. Alpine chce být v čele inovací Skupiny Renault v oblasti technologií i zákaznických zkušeností. Modelová řada Alpine se bude postupně rozvíjet a doplňovat a zasáhne i do dalších segmentů. Nová generace produktů Alpine bude založena na nejnovějších platformách skupiny a bude využívat technologie a odborné znalosti z formule 1: efektivní řízení spotřeby energie, řízení hmotnosti, aerodynamiku, bezpečnostní systémy a řešení konektivity odvozená z F1 v oblasti analýzy a zpracování dat.
 
Během let 2024/2025 chce značka přejít od jednoho modelu se spalovacím motorem ke třem plně elektricky poháněným modelům, které budou i nadále poskytovat potěšení z jízdy:
- menší kompaktní sportovní vůz (segment B) založený na platformě Alliance CMF-B EV
- nástupce modelu A110 vyvinutý ve spolupráci s Lotusem
- kompaktní crossover GT (segment C) založený na platformě CMF-EV Alliance.
 
Kromě toho se pro některé modely značky Renault budou uvádět speciálně vybavené verze s označením Esprit Alpine.

Alpine a motorsport
Značka Alpine byla založena v roce 1955 a má za sebou slavnou historii v oblasti motorsportu. V roce 2017 značka představila model A110, sportovní vůz, který je věrný nadčasovým zásadám Alpine, tedy kompaktnosti, lehkosti, agilitě a radosti z jízdy.

V roce 2021 se společnosti Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing spojily pod vlajkou Alpine a staly se značkou Skupiny Renault pro inovativní, autentické a exkluzivní sportovní vozy.

Tým Signatech Alpine, který se účastní vytrvalostních závodů od roku 2013, získal dva evropské tituly, dva tituly mistra světa a tři vítězství ve třídě LMP2 v závodě 24 hodin Le Mans. V září 2020 skupina Renault oznámila, že se sportovní aktivity značky Alpine rozšíří a vstoupí do mistrovství světa formule 1. Od sezony 2021 se tým Renault Group F1 proměnil v Alpine F1 Team, jehož vozy pohání hybridní pohonná jednotka Renault E-Tech. Po vstupu do formule 1 Alpine urychluje svůj vzestup na nejvyšší úroveň motoristického sportu a od sezóny 2021 vstoupila do kategorie Hypercar v mistrovství světa ve vytrvalostních závodech.