name | autoweek.cz

Audi Q6 e-tron se zaměřuje na uživatele

Audi Q6 e-tron se zaměřuje na uživatele

30.08.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

V budoucích modelech Audi budou interiéry a ovládací prvky stále důležitější. Přesvědčí o tom návštěvníky IAA Mobility 2023 v Mnichově, kde sice zatím nechce odhalit nový Q6 e-tron, ale ukáže jeho interiér.

Audi Q6 e-tron je první plně elektricky poháněný model postavený na nové platformě PPE (Premium Platform Electric). Ukazuje jak umístit člověka do centra dění ve vozidle a podle toho mění uspořádání interiéru.

 

Hmatatelnějším a estetickým designovým nástrojem se v interiéru automobilů stává digitalizace. Proto Audi přichází s novou koncepcí displejů a ovládání. Nový koncept reprezentuje další krok v transformaci značky Audi na poskytovatele prémiové síťově propojené elektromobility. Díky nové elektronické architektuře E3 bude možné Audi Q6 e-tron dokonale začlenit do digitálního ekosystému zákazníka nabízením neustále aktualizovaných osobních zážitků v oblastech informací, zábavy a konektivity.

 

Audi Q6 e-tron bude při IAA Mobility 2023 v Mnichově k vidění pouze na výstavišti a jen v den pro média, tedy 4. září jako už známý maskovaný prototyp, který novinářům odhalí revoluční přístrojovou desku a interiér.

 

Své první velké veřejné vystoupení bude mít při IAA Mobility 2023 v Mnichově také nový generální ředitel Audi Gernot Döllner. Spolu s Hildegard Wortmannovou, členkou představenstva pro prodej a marketing, představí strategii a technologie pro cestu k elektricky poháněné budoucnosti značky.

 

Německá premiéra elektrického Audi activesphere concept, konceptu navrženého na platformě PPE jako předobraz Q6 e-tron, bude od 5. září středem pozornosti veřejnosti na otevřeném prostoru na náměstí Wittelsbacherplatz v centru Mnichova.